Azerbaycan Bakü Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

HAZAR DENİZİ'NİN İNCİSİ

AZERBAYCAN - BAKÜ TURU

VİZESİZ - KİMLİKLE

AJET HAVA YOLLARI ile İZMİR-BAKÜ / BAKÜ-İZMİR AKTARMASIZ UÇUŞ
** GÜNDÜZ UÇUŞ AYRICALIĞI **

BAKU – ESKİ ŞEHİR – KIZ KULESİ – ALEV KULELERİ
ÇAMUR VOLKANLARI – GOBUSTAN – ATEŞGAH

DÜNYA’NIN DOĞAL GAZ CEBİ “ATEŞGAH” (ATEŞ TAPINAĞI) DAHİL
UNESCO KORUMASI ALTINDAKİ GOBUSTAN MİLLİ PARKI TURU  DAHİL
UNESCO KORUMASI ALTINDAKİ KIZ KULESİ DAHİL
ŞEHİTLER SOKAĞI ve ALEV KULELERİ DAHİL


Tüm Kültür ve Şehir Turları+Vergiler+Şehir Giriş Ücretleri+Ulaşım ve Transferler Dahil!!!

1.Tur: 18-21 Haziran ( Kurban Bayramı Özel)

Tur Programı

1. Gün: İZMİR - BAKÜ (Eski Şehir, Azerbaycan Ulusal Müzesi, Nizami Caddesi)

Akşam saat 05:55’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminalindeki AJET Havayolları kontuarı önünde buluşarak, gerekli check-in ve bagaj işlemlerimizi takiben, saat 08:55’de AJET Havayolları ile Azerbaycan – Bakü Haydar Aliyev Havaalanına aktarmasız uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel Saat 12:50’deki varışımızın ardından, gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra, bizi bekleyen aracımıza yerleşiyor Azerbaycan'ın edebiyatçıları, bilim adamları ve sanatçılarının mezarlarının bulunduğu Fahri Hıyabı'nı ziyarete gidiyoruz. Şehrin en güzel manzarasının izlendiği "Dağ Üstü" parkından Alev Kuleleri'nin harika görüntülerini çektikten sonra, Türk ve Azerbaycan Türkü askerlerin anısına yapılan Şehitler Hıyabı'nı ziyaret ediyoruz. Rehberimizden bilgiler alarak fünikülerle Bakü'nün farklı bir yüzünü görmek için seyahat ediyoruz. Füniküler turumuzun sonunda, Bakü Bulvarı'nda serbest zaman geçiriyoruz. Daha sonra, Hazar Denizi'nin incisi Bakü'nün en ilginç bölümü olan Eski Şehir'i gezmeye başlıyoruz. Unesco Dünya Mirası olarak listelenen Kız Kulesi ve Şirvanşahlar Sarayı, eski camiler ve hamamlar ile Minyatür Kitap Müzesi'ni ziyaret ederek, tarihi taş döşeli sokaklarda yürüyüş yapıyoruz ve Fevvareler Meydanı'na ulaşıyoruz. Nizami Caddesi'nde serbest zaman veren rehberimiz, alışveriş yapmak için mola veriyor ve ardından konaklayacağımız otelimize gidiyoruz.

2. Gün: BAKÜ ( Gobustan Milli Parkı – Çamur Volkanları ) – BAKÜ

Sabah kahvaltımızı otelimizde yaptıktan sonra, başkent BAKÜ’nün yaklaşık 65 km güneybatısında ve Unesco Dünya Mirasları listesine alınmış ünlü Gobustan Milli Parkı'na gitmek üzere, araziye uygun araçlarla seyahatimize başlıyoruz. Tunç çağından günümüze kadar olan eserlerin bulunduğu, 537 hektarlık alanda dünyanın en büyük antik mağara yazılarını ve 6000'den fazla petroglifi görebileceğimiz bu gezinin ardından, Gobustan'a yakın bir mesafede bulunan Çamur Volkanları bölgesini ziyaret etmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Doğal kaynaklarıyla ünlü olan AZERBAYCAN, 700'den fazla Çamur Volkanı bulunmasıyla dikkat çekmekte ve bu bölgeyi ziyaret ettiğinizde kendinizi Ay kraterleri arasında hissedeceğiniz en ilginç yerlerden biridir. Rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra canlı volkan hareketlerini gözlemledikten sonra Bakü merkeze geri dönüş yapacağız. Yolumuz üzerinde, Azerbaycan'ın en önemli ziyaret noktalarından biri olan ve manevi değeri büyük olan, Hz. Muhammed'in torunu olan, Bibi Heybet Camii'ni ziyaret edeceğiz. Manevi mekan ziyaretimizin ardından aynı ismi taşıyan ve petrol çıkarımının yapıldığı ve turistik bir noktaya dönüştürülen bölgeyi gezeceğiz. Bu güzel zamanı geçirdikten sonra dinlenmek için otelimize geri dönüş yapacağız. Geceleme otelimizde olacaktır.

3. Gün: BAKÜ - (Abşeron Yarımadası–ATEŞGAH-YANARDAĞ)

Sabah kahvaltısının ardından, bizi bekleyen aracımıza yerleşip Abşeron yarımadası turumuzu gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. M:erkeze yaklaşık 30 km mesafede bulunan ATEŞGAH’ı ziyaret ediyoruz. Manevi bir değer olarak dünyadaki 3 Mecusi tapınaklarından biri olan Abşeron yarımadasındaki Ateşgah, mimari açıdan Hint mimarisini de içerisinde barındıran ve harmanlayan yapıda olmakla beraber merkezinde “Sönmeyen Ateş“ (Yanardağ) tabiriyle secdegahı bulunmaktadır. Zerdüştlerin Hac görevlerini tamamlarken konakladıkları odalar, ibadet yaptıkları kısımlar görebileceğimiz yerler arasındadır. Burada alacağımız fotoğraf karelerinin ardından, mimarisiyle dikkatleri çeken, yere bitişik kavisli yapısıyla 57.000 metre karelik alana kurulu, Bakü’nün simgesi haline gelmiş olan Haydar Aliyev Kültür Merkezini görmek üzere yola koyuluyoruz. Bakü’ye gelen herkesin mutlaka uğradığı ve “I Love Bakü” yazısı önünde resim çektirdiği Kültür Merkezi, aktif olarak çalışmalarını spor, eğitim ve sanatsal aktiviteler alanında sürdürmektedir. Merak edenlerin ziyaret edebileceği ve içeriden görebileceği kısımlar da mevcuttur. Burada geçireceğimiz güzel zamanın ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak satın alacakları Yemekli Azerbaycan Eğlencesine katılacağız. Geceleme otelimizde olacaktır.

4. Gün: BAKÜ - İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından, bizi bekleyen aracımıza yerleşip panoramik şehir turumuzu ve serbest zamanda anılarımızı tamamlayacağımız fotoğraflarımızı çekildikten sonra, 13:40’da gerçekleşecek olan uçuşumuz için Haydar Aliyev Hava Limanı’na Limanına transfer oluyoruz. AJET Hava Yolları ile gerçekleştireceğimiz aktarmasız direkt uçuşumuzun ardından, yerel saat ile 16:00‘da İzmir Adnan Menderes Hava Limanına varıyor ve bir sonraki turda görüşmek üzere diyerek vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 •  AJET Hava Yolları ile Aktarmasız İzmir – Bakü / Bakü – İzmir gidiş-dönüş Uçak Bileti
 •  Programda Belirtilen değerindeki Tüm Şehir ve Kültür Turları
 •  Transfer ve Ulaşımlar 
 •  Bakü Eski Şehir Turu
 •  Gobustan Milli Parkı ve Çamur Volkanları Turu
 •  Abşeron Yarımadası Turu
 •  Ateşgah Turu 
 •  Alan/Otel/Alan transferleri
 • Havalimanı Vergileri ve Hizmetleri Bedeli
 •  4 veya 5 Yıldız Otelde 3 Gece Konaklama
 •  4 veye 5 Yıldız Otelde 3 Sabah Kahvaltısı
 •  Tüm Konaklama Turist Vergileri, Gümrük vergileri ve Şehir giriş ücretleri
 •  Tüm Otoyol ve Otopark Ücretleri
 • Zorunlu Mesleki Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış harcı bedeli 150 TL ( Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır yada havalimanında ödenir.)
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Her türlü otel ekstraları ve keyfi harcamalar
 • Kervansaray Art’da Yemekli Azerbaycan Gecesi
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 0-64 Yaş: 15 €
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 65 Yaş Üzeri 30 €

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Azerbaycan Bakü Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri