Hakkımızda

Hakkımızda

Ela Pame Turizm 2010 Ocak Ayında İzmir’de ilk Yunan Ortaklı Acente olarak kurulmuş olup amacımız Türk ve Yunan iş birliği, kültür, kardeşlik ve ekonomi desteğini sağlamaktır.

2010 Mayıs ayında her iki yakadan müzisyen ve sanatçılar dahil olmak üzere 500 davetlinin katıldığı ilk Türk Yunan gecesi düzenlenmiştir.

2010 yılından başlayıp bugüne kadar Yunanistan’da olan D.i.b Travel’ın İzmir temsilciliğini yapıp hizmet vermiştir.

İzmir Konak belediyesi himayesi altında düzenlenen Yunan Türk kardeşliği ilk protokol çalışmaları Yunanistan Tripoli Belediyesi-Chios Valiliği-Konak Belediyesi tarafından imzalanmıştır.

Balçova Belediyesi ile Rio Belediyesi kardeşleşme protokolü haziran ayında Rio’da imzalanıp her iki ülkenin iş adamlarının B2B görüşmeleri sağlanmıştır. Bu protokole bağlı olarak her iki belediyenin müzik okulu öğrencilerinin gerçekleştirdiği çeşitli konserler düzenlenmiştir.

2010 Aralık ayında Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, Samos Ticaret Odası Başkanı Nikos Angelis ve çeşitli Yunan Adalarından ve Türkiye’den misafirlerin katılımıyla bir Yunan-Türk dostluk gecesi gerçekleştirildi.

2010-2011 Aralık aylarında İzmir’de düzenlenen Travel Turkey fuarına Yunanistan Samos Ticaret Odası ve valiliğinin stand organizasyonları tarafımızca gerçekleştirilmiştir. Bu proje kapsamında İzmir Swiss Otel 2. Yunan-Türk Gecesi gerçekleştirildi.

2011 yılında Anavatanda başlayan ekonomik kriz sebebiyle acentemiz zorluk çeken Yunan acente kardeşlerimize destek olmak adına çeşitli turistik faaliyetinin ödemelerinin Yunanistan’da yapılması kararını almıştır.

Örneğin; bu tarihten itibaren İZM-ATH-İZM grup ve münferit uçak biletleri Pegasus Havayolları Atina temsilciliği Euro Voyager Enterprise S.A firmasından temin edilmektedir.

2010-2012 yılları arasında Yunanistan’ın tanınmış gazeteci, tv sunucusu ve yazar Evangelos Papadopolou o dönemdeki TC. Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın biyografisini yazmak amacıyla yaptığı tüm görüşme ve tercümeleri firmamız tarafından gerçekleştirilmiştir.

Kitap 2012 kasım ayında Yunanca olarak 2 baskı olarak yayınlanmıştır.

2011 Nisan ayında İzmir Giritliler Derneği ile Girit Adası ziyaretleri ve oradaki derneklerle kardeşleşme kapsamında ilk turumuzu dernek üyeleri ile gerçekleştirdik. Aşağıda ismi bulunan dernek ve belediyelerle çeşitli görüşmeler ve protokol imzalanması için ilk adımlar atılmıştır.

Heraklion Belediyesi
Chania Belediyesi
Rethymnon Belediyesi
Syllogos Mikrasiaton Kritis Agiou Polykarpou Heraklion
Syllogos Alatsatianon Kritis
Sylogos Mikrasiation Chania
Sylogos Mikrasiation Rethynon

İzmir Giritliler Derneği ile Girit Adası turları haricinde Yunanistan başta olmak üzere çeşitli Avrupa ülkelerine organizasyonlar düzenledik. Dernek ile çalışmalarımız arasında Türkiye’de yaptığımız Yunan-Türk dostluk geceleri de bulunmaktadır.

2011-2013 yıllarında çeşitli internet siteleri yapmış olduğumuz anlaşmalar doğrultusunda Sakız, Midilli, Samos adalarına sezon boyunca yaklaşık 3000 turistin tüm vize işlemleri, konaklama, tur ve biletleri tarafımızdan temin edilmiştir. Bu proje kapsamında Samos Adası’nı daha iyi tanıtmak ve Samos Adası esnafına yardımcı olmak amacıyla hiçbir kurumdan destek almaksızın Samos Adası’nı tanıtıcı broşürler bastırılıp misafirlerimize dağıtılmıştır.

2014 ve 2016 yıllarında kazandığımız Yunan Adaları’na en çok feribot bileti satışı gerçekleştiren acente ödüllerinin yanı sıra; Sakız, Rodos, Samos, Kos, Midilli Adaları’na sefer düzenleyen feribot firmaları, oteller ve adalarda bulunan yerel Yunanistan acentaları ile birlikte çalışarak Yunan Adaları’nda turizminin gelişmesi için çalışmaktayız

Firmamız ile ilgili resimler haberler ve linkler:
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomiden-kisa-kisa-15602577
http://www.balkangunlugu.com/2011/04/12/giritliler-kardelerini-ziyarete-gidiyor/
https://mahmuttolon.wordpress.com/2012/08/07/sisam-veya-samos-adasi-ve-seferihisar/