Yılbaşı Özel Selanik Turu ve Noel Pazarları

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 Yılbaşı Özel Selanik Turu ve Noel Pazarları  

Ekstra Şehir Turu Yok! Tüm Şehir Turları Fiyata Dahil!

2 Gece SELANİK MERKEZDE 4*CAPSİS OTEL KONAKLAMA!
Otelde 2 Kahvaltı Dahil ! Otelde 1 Akşam Yemeği Dahil! 
Yunan Tavernasında Yılbaşı 1 AKŞAM YEMEĞİ (Limitli İçkili) FİYATA DAHİL !!! 

Uzman Rehber Kadrosu ile eğlence dolu harika bir program sizleri bekliyor!

YEŞİL PASAPORTA VİZESİZ

3 GÜN 3 GECE | ERKEN REZERVASYON İNDİRİMİ!
349 € YERİNE 319 €

Tur Programı

1. Gün: İZMİR - İPSALA

18:00 – 20:00 saatleri arasında sizleri FAHRETTİN ALTAY ZİRAAT BANKASI, HATAY ÜÇYOL TATLISES KEBAP, EGE ÜNİ ACİL KAPISI, GİRNE CAD , BOSTANLI İSKELE alarak yolculuğumuza başlıyoruz. (Tur çıkışından 2 gün önce buluşma saatleri telefonunuza SMS ile bildirilecektir.) Gerekli molalar ile birlikte AYVALIK - EDREMİT - ÇANAKKALE güzergahı üzerinden İPSALA sınır kapısına gelerek pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.*Turumuza Foça, Aliağa, Dikili, Salihleraltı, Ayvalık, Gömeç, Ören, Burhaniye, Edremit, Akçay, Güre, Altınoluk, Küçükkuyu, Ezine, Çanakkale, Keşan ve İpsala yol ayrımlarından katılabilirsiniz…  

2. Gün: DRAMA - ALYSTRATİ MAĞARASI - SEREZ - SELANİK

Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe güzergâhında ilerleyerek, yolda verilecek uygun kahvaltı ve ihtiyaç molalarının ardından, sabah saatlerinde, Osmanlı döneminde Selanik Vilayetinin 3. Sancağı olan ve köprüsüne yakılan türküsüyle bilinen Drama’ya varıyoruz. Osmanlı dönemi yapılarından olan Tren İstasyonu binasını da göreceğimiz kısa şehir turunun ardından, Hıristiyanlığın önemli azizelerinden olan ve şehrin koruyucusu kabul edilen Azize Barbara’nın adını taşıyan Su Kaynaklarında mola veriyoruz. Buradan hareketle, Osmanlı dönemi yapılarından olan, mübadele sonrasında kiliseye çevrilen ve hala kilise olarak faaliyet gösteren Beyazıt Camii'ni ziyaret ederek, süslü modern mağazalar ve kafelerln yoğun olsuğu kent merkezinde gezinti, alışveriş ve sabah kahvesi için serbest zaman veriyoruz. Ardından Drama’dan ayrılıyor ve Serez yolu üzerinde bulunan ve oluşumu 2 milyon yıl olarak hesaplanan, 25.000 m2’lik alanı, 3 km uzunluğu ile Dünyanın en büyük nehir mağarası olan, sarkıt ve dikitleriyle ünlü Alystrati Mağarasını ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi takiben Serez’e ulaşıyor, kumaş çeşitliliği zenginliğiyle çevre illerde ünlenmiş olan ve bugün Arkeoloji Müzesi olarak faaliyet gösteren Çandarlı İbrahim Paşa Bedestenini serbest olarak ziyaret ediyoruz. Kentin geleneksel halk tavernaları ile ünlü merkezinde öğle yemeği, gezinti ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Osmanlı dönemi eserleri olan Vilayet binasını ve Zincirli Camii görerek yapacağımız kısa yürüyüş turumuzun ardından Serez’den ayrılıyor ve  akşam üzeri erken saatlerde Selanik’e ulaşıyoruz. Merkezi konumda buluna 4* CAPSİS OTEL'imize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.Akşam yemeğini takiben, kent meydanlarında Aralık ayı başlarında kurulan ve 31 Aralık akşamına kadar devam eden, oldukça eğlenceli, canlı bir ambiyansa sahip olan NOEL PAZARLARININ gece atmosferini yaşamak isteyen misafirlerimiz, rehberimiz eşliğinde kısa bir yürüyüş ile şehir merkezine gidebilirler.

3. Gün: TAM GÜN SELANİK TURU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, ilk olarak kentin merkezi meydanlarından Vardaris Meydanını, Kral Konstantin Heykeli'ni, İzmir’in Kordonunu çağrıştıran Niki (Zafer) Bulvarını, Osmanlı dönemi yapılarından Gümrük Binasını görerek turumuza başlıyor ve Selanik’in sembolü olan Beyaz Kulede kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında  İskender Heykelini, Döner Kulesi ile Fuar alanını görerek, kentin doğusuna doğru devam ediyoruz. Bölgenin neoklasik binalarla süslü ana bulvarlarını kat ediyor, Sabri Paşa Şadırvanını, Aristoteles Üniversitesi Kampüsünü, Romalı komutan Galerios’un Perslere karşı başarılı savaşlarını konu alan kabartmalarla bezeli Zafer Takını, Osmanlı döneminde camii olarak faaliyet gösteren Rotonda’yı, II. Murat döneminde yaptırılan Bey Hamamı'nı görerek şehir merkezine ulaşıyoruz. Osmanlı dönemi en eski eserlerinden olan Hamza Bey Camii, Evliya Çelebi’nin Balkanların en güzeli olarak tanımladığı Bedesteni, bugün Makedonya ve Trakya Bakanlığı olarak faaliyet gösteren Osmanlı yapısı Hükümet Konağı diğer göreceğimiz yerler arasında... Ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ve çocukluk yıllarını geçirdiği ve bugün Türk Konsolosluğu bahçesinde bulunan Atatürk Evi'ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi takiben kente hâkim bir tepe üzerine kurulmuş olan Bizans Kalesini göreceğimiz ve panoramik olarak kenti seyredeceğimiz Ano Poli (Yukarı Şehir) bölgesine gidiyoruz. Osmanlı döneminde “Bayır” adını taşıyan mahallede Eski Türk Evleri arasında keyifli yürüyüşler yaparak, fotoğraf kareleri ile kentin tarihine tanıklık edeceğiz. Selanik Sancakbeyi İshak Paşa tarafından 1484 yılında yaptırılan Alaca İmaret Camii ve Selanik’in koruyucu azizi olan Aziz Dimitri adına inşa edilen Aziz Dimitri Kilisesini ziyaret ediyor ve kent merkezindeki Roma Agorasını gözlemleyerek, öğle saatlerinde turumuzu tamamlıyoruz. Şehrin merkezi ışıltılı yılbaşı güzelliklerini görebileceğimiz Aristoteles Meydanında öğle yemeği, gezinti ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Tüm kent merkezine yayılmış Noel ve Yılbaşı canlılığının şehir merkezine kurulan Noel Pazarından başlayarak, şehrin sokaklarına yayılan müzikli eğlencelerin tadını çıkaracağımız dolu bir günün sonunda, serbest olarak ve arzu ettiğimiz saatte otelimize dönüyoruz.Akşam geleneksel Yunan Tavernasında YILBAŞI ÖZEL PROGRAMI için rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizden hareket ediyoruz. Yemekli, içkili ve müzikli dolu dolu bir program ile geçen bir gecede yeni yılı karşılıyor ve ardından otelimize dönüyoruz. Gecelerini uzatmak isteyen misafirlerimiz için havai fişek gösterileri eşliğinde konserler ile Aristoteles Meydanı iyi bir seçenek olacaktır.

4. Gün: KAVALA - İZMİR

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Selanik’ten ayrılıyor, Kuzey Ege sahilinde iki saatlik keyifli bir yolculuk ile Türkiye’de “Kavala Kurabiyeleri” olarak bilinen Karvali Kurabiyelerinin üretim yeri olan Nea Karvali’ye ulaşıyoruz. Buradaki kısa molamızın ardından Osmanlı döneminde Balkanların en önemli ticaret merkezlerinden ve liman kentlerinden biri olan Kavala’ya Kanuni Sultan Süleyman döneminde inşa edilen Su Kemerlerini görerek giriyor ve şehrin en eski yerleşim bölgesinde keyifli bir yürüyüş turuna çıkıyoruz. Mübadele sonrası kiliseye çevrilmiş olan Pargalı İbrahim Paşa Camii görerek, kentin en görkemli anıtsal yapısı olan Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılan İmaret Külliyesi'ni, doğduğu evi, heykelini ve kenti panoramik olarak seyredeceğimiz tepede bulunan Meryemana Kilisesini ziyaret ediyoruz. Ardından yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte buluştuktan sonra Kavala’dan ayrılıyor, Lozan Anlaşması çerçevesinde gerçekleştirilen Mübadeleye sınır teşkil eden Karasu (Nestos) Nehrini de görerek, İskeçe, Gümülcine, Dedeağaç güzergahından, İpsala Sınır Kapısına varıyor, pasaport ve gümrük işlemlerini takiben, freeshopta serbest zaman veriyoruz. Sınırdan hareketle gerekli ihtiyaç ve yemek molaları verilerek, gelirken izlediğimiz güzergâh üzerinden gece yarısından sonra sabahın erken saatlerinde İzmir’e ulaşıyoruz.Bir sonraki Ela Pame Turizm Organizasyonunda görüşmek üzere diyerek vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Ulaşım
 • Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar
 • 2 Gece Otel Konaklaması
 • Otelde 2 Sabah Kahvaltısı
 • Otelde 1 Akşam Yemeği
 • Yunan Tavernasında Yılbaşı Gala Yemeği ( Limitli İçkili ) 
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Araç İçi Su İkramı
 • Tüm Otoban , Otopark ve Şehir Giriş Ücretleri
 • Turist Vergileri
 • Zorunlu Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otelde Yapılan Ekstra Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Schengen Vizesi
 • Özel Seyahat Sağlık Sigortası ve Güvence Paketi ( 20 € ) 65 Yaş Üstü için ( 35€ )
 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Yılbaşı Özel Selanik Turu ve Noel Pazarları Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri