Ramazan Bayramı Sakız Adası Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

ELA PAME TURİZM FARKIYLA

BAYRAMI TÜM COŞKUSUYLA SAKIZ'DA YAŞIYORUZ

SAKIZ ADASI TURU

10 -12 NİSAN | 2 GECE 3 GÜN

LİMİTSİZ İÇKİLİ TAVERNA EĞLENCESİ DAHİL

 • GÜNEY ADA TURU DAHİL

 • KUZEY & BATI ADA TURU DAHİL

Tur Programı

1. Gün: 10 NİSAN 2024

Siz değerli konuklarımızla sabah saat 08:00 ‘da Çeşme Ulusoy Liman’da buluşuyoruz. Gerekli Check-in işlemlerinin ardından yaklaşık 20-30 dakika sürecek feribot yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuzun ardından Sakız Adası’na ulaşıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza yerleşip rehberimiz eşliğinde GÜNEY ADA TURUNA başlıyoruz. Güney Ada turumuzda Sakız Adası’nın Unesco tarafından koruma altına alınmış olan 3 Köyünü görüyoruz. Mastihahoria adı verilen (Damla Sakızı Köyleri ) Güney Ada programımız aşağıdaki şekildedir.

GÜNEY ADA TURU : İlk olarak yüzyıllardır seramikleriyle ünlü olan ARMOLİA KÖYÜ’ ne gidiyoruz. Armolia Köyü damla sakızı köylerinin başlangıcı sayılır. 1440 yılında Cenevizlilerden günümüze kadar ulaşmış olan Apolichno Kalesi yüksek tepelerden tüm ihtişamıyla biz gezginleri selamlıyor. Armolia Köyü’nde Ada’ya adını veren Damla Sakızı ağaçlarını yakından tanıma imkanı buluyoruz. Seramik atölyelerini , yerel el sanatları ürünlerini ziyaret edip alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Ardından daha güneyde bulunan MESTA KÖYÜ’ne hareket ediyoruz. 13.14. yüzyıllarda korsan saldırılarından korunmak için kurulmuş kale –köyler arasında ana yapısını günümüze kadar korumuş olan ve bize açık hava müzesini andıran Mesta Köyü’nde kendinizi ortaçağda hissedeceksiniz. Mesta Köyü’nün ara sokaklarında ilerleyerek köy merkezindeki yıkılan savunma kalesinin taşlarıyla yeniden inşa edilen TAKSİARHİS KİLİSESİ’ ni ziyaret ediyoruz. Kilise Sakız Adası’nın en büyük ve Yunanistan’ın en önemli kiliselerinden biridir. Kilise hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra bir sonraki durağımız evlerin dış yüzeyindeki geometrik şekilleriyle ünlenmiş dünyada benzeri olmayan bir diğer ortaçağ kale-köyü PYRGİ oluyor. Köye adını veren kule ( Pirgos ) ve Agion Apostolon Kilisesi köyde göreceğimiz başlıca duraklardan.  Uzun yıllardan beri damla sakızının toplanma merkezi olan köyde son hasatın en taze ürünlerini bulabilirsiniz. Keyifli yolculuğumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. 

2. Gün: 11 NİSAN 2024 - TAVERNA EĞLENCESİ

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından KUZEY VE ORTA BATI ADA TURU için yolculuğumuza başlıyoruz. İlk Durağımız adanın iç kısmında , Sakız Adası kentine 15 km uzaklıkta olan  Unesco Dünya Mirası olarak listelenen Nea Moni Manastırını ziyaret ediyoruz. Yunanistan’daki “ Makedon Rönesansı”’sanatının en güzel örnekleri arasında yer alan mozaikleri ile ünlüdür. Bir sonraki durağımız büyüleyici Arnavut kaldırmlı yolları ve tavernaları ile hala daha Orta Çağ etkilerini koruyan  , romantik bir atmosfere sahip olan Avgonyma oluyor. Ege Denizi ve Psara Manzarası  , Ortaçağ Gözlem Evi eşliğinde bu büyüleyici atmosferden sonra yine Orta Çağ’dan kalan ve terkedilmiş bir köy olan Anavatos’a gidiyoruz. Bizans Dönemin’de Sakızlı Nea Moni işçileri tarafından yapıldığı düşünülen  köy 1881 depreminden sonra terkedilmiş olup  Köyün üstünde Orta Çağ Kalesi bulunmaktadır.Dönüş yolumuzda Ada'nın sembolü haline gelen Yel Değirmenlerinde fotoğraf molası veriyoruz. Bu keyifli programımızın ardından otelimize dönüyoruz. Ramazan Bayramını  tüm coşkusu , eğlencesi ile yaşamak için hazırlanıyoruz. Dileyen konuklarımızın sabaha kadar eğlenebileceği limitsiz içkili taverna eğlencemize katılıyoruz.

3. Gün: 12 NİSAN 2024

Otel de alacağımız kahvaltının ardından , dönüş feribotuna kadar serbest zamanımız oluyor. Feribot saatinden 1 saat önce limanda check-in işlemlerimiz için buluşuyoruz.Bir başka ELA PAME TURİZM organizasyonunda görüşmek üzere diyerek , sizinle aynı hikayede yer almanın mutluluğu ile vedalaşıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Feribot ile Gidiş- Dönüş Ulaşım 
 • Profesyonel Rehberlik 
 • Kuzey Ada ve Güney Ada Turu
 • 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Limitsiz İçkili Taverna Eğlencesi
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle ve 1 Akşam Yemeği ( Taverna Eğlencesinde Akşam Yemeği Dahil ) 
 • Yurtdışı Çıkış Harcı : 150 TL
 • Schengen Vize Hizmeti : 140 €
 • Kişisel Harcamalar 
 • Otel Konsepti Dışında Yapılan Harcamalar
 • Müze , Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Ramazan Bayramı Sakız Adası Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri