Sakız Adası ( ROKET SAVAŞLARI VE PASKALYA TURU ) Butik Program

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

ELA PAME TURİZM FARKIYLA

SAKIZ ADASI ( BUTİK PROGRAM )

ROKET SAVAŞLARI VE PASKALYA TURU

4* OTELDE ODA KAHVALTI KONAKLAMA

GÜNEY ADA TURU VE KUZEY ADA TURU FİYATA DAHİL !!!
ROKET ATIŞLARI ETKİNLİĞİ FİYATA DAHİL !!!

 

Tur Programı

1. Gün:

Siz değerli misafirlerimizle saat 08:00 da Çeşme Ulusoy Liman’da buluşuyoruz. Gerekli check-in ve gümrük işlemlerinin ardından saat 09:20 seferi ile yaklaşık 30 dakika sürecek feribot yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuzun ardından Sakız Adası’na ulaşıyoruz . Gerekli gümrük işlemlerinden ardından bizi bekleyen otobüsümüze yerleşiyor ve  ardından  ilk olarak yüzyıllardır seramikleriyle ünlü olan ARMOLİA KÖYÜ’ ne gidiyoruz.  Armolia Köyü damla sakızı köylerinin başlangıcı sayılır. 1440 yılında Cenevizlilerden günümüze kadar ulaşmış olan Apolichno Kalesi yüksek tepelerden tüm ihtişamıyla biz gezginleri selamlıyor. Armolia Köyü’nde Ada’ya adını veren Damla Sakızı ağaçlarını yakından tanıma imkanı buluyoruz. Seramik atölyelerini , yerel el sanatları ürünlerini ziyaret edip alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Ardından daha güneyde bulunan MESTA KÖYÜ’ne hareket ediyoruz. 13.14. yüzyıllarda korsan saldırılarından korunmak için kurulmuş kale – köyler arasında ana yapısını günümüze kadar korumuş olan ve bize açık hava müzesini andıran Mesta Köyü’nde kendinizi ortaçağda hissedeceksiniz. Mesta Köyü’nün ara sokaklarında ilerleyerek köy merkezindeki yıkılan savunma kalesinin taşlarıyla yeniden inşa edilen TAKSİARHİS KİLİSESİ’ ni ziyaret ediyoruz. Kilise Sakız Adası’nın en büyük ve Yunanistan’ın en önemli kiliselerinden biridir. Kilise hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra bir sonraki durağımız evlerin dış yüzeyindeki geometrik şekilleriyle ünlenmiş dünyada benzeri olmayan bir diğer ortaçağ kale-köyü PYRGİ oluyor. Köye adını veren kule (Pirgos) ve Agion Apostolon Kilisesi köyde göreceğimiz başlıca duraklardan.  Uzun yıllardan beri damla sakızının toplanma merkezi olan köyde son hasatın en taze ürünlerini bulabilirsiniz. Bu keyifli ve otantik ada turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde Taverna eğlencesine katılacak konuklarımız için akşam saatlerinde tavernaya katılıyoruz (Ekstra). Taverna eğlencesinin ardından Roket Şenliği'nin olduğu bölgeye ulaşmak için otobüslerimize yerleşiyoruz. Saatler gece yarısını gösterdiğinde Ruketopolomos'a Roket Savaşlarına Hareket ediyoruz. Paskalya Yortusu’nda, Aziz Markos ile Panagia Erityani kiliseleri arasında gerçekleşen bu cümbüş yaklaşık 150 yıldır süregelen geleneksel bir tören haline gelmiş. Daha sonra ise Hz. İsa'nın dirilişi kutlanıyor. 

 

Not : Roket etkinliklerinin , yangın tehlikesi , güvenlik yada başka bir sebeple iptal edilmesi halinde Ela Pame Turizm'in hiç bir sorumluluğunun bulunmadığını bildiririz.

2. Gün:

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Sakız Adasının Kuzey Yakasını keşfe başlıyoruz. İlk durağımız sembolleşmiş "Yel Değirmenleri" oluyor. Yel Değirmenlerinde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Sakız Adası'nın en çok fotoğraflanan noktalarından biri olan Agios Isıdoros Şapeli'ne gidiyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molasının ardından bir sonraki durağımız balıkçı köyü olan LAGADA oluyor. Balık severlerin sıkça ziyaret ettiği Lagada Köyü'nde denize sıfır restaurantlarda öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği molasının ardından dönüş yolculuğumuza hazırlanmak için limana dönüyoruz. Gerekli gümrük işlemlerinin ardından 30 dakika sürecek feribot yolculuğumuz ile birlikte Çeşme'ye dönüyoruz. Bir sonraki ELA PAME TURİZM organizasyonunda görüşmek üzere diyerek, sizlerle aynı hikayede yer almanın mutluluğu ile vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş-Dönüş Feribot Bİleti
 • Güney Ada Turu
 • Kuzey Ada Turu
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • 1 Gece Oda - Kahvaltı Konaklama
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Schengen Vizesi
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Otelde Konsept Dışı Harcamalar
 • Tüm Kişisel Harcamalar
 • Müze, Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Taverna Eğlencesi

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 04 Mayıs

  Fiyatlar

  Tarih SeçeneklerMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  04.05.20241. Erken RezervasyonMüsait229,00 €279,00 €229,00 €0 - 6 Yaş 129,00 €
  7 - 12 Yaş 179,00 €
  -Taksitler »

  Yorumlar


  Sakız Adası ( ROKET SAVAŞLARI VE PASKALYA TURU ) Butik Program Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri

  https://www.elapame.com/yunanistan-vize adresinden kategorinize uygun evraklara ulaşabilirsiniz.