Mostra Karnavalı - Sakız Adası Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

ELA PAME TURİZM FARKIYLA

SAKIZ ADASI MOSTRA KARNAVALI TURU

 GRECIAN CASTLE HOTEL 

25-26 ŞUBAT 2023

25 € DEĞERİNDE GÜNEY ADA TURU FİYATA DAHİL !!!

Tur Programı

1. Gün:

Siz değerli konuklarımızla sabah saat 08:00 ‘da Çeşme Ulusoy Liman’da buluşuyoruz. Gerekli Check-in işlemlerinin ardından yaklaşık 20-30 dakika sürecek feribot yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuzun ardından Sakız Adası’na ulaşıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza yerleşip rehberimiz eşliğinde GÜNEY ADA TURUNA başlıyoruz. Güney Ada turumuzda Sakız Adası’nın Unesco tarafından koruma altına alınmış olan 3 Köyünü görüyoruz. Mastihahoria adı verilen (Damla Sakızı Köyleri ) Güney Ada programımız aşağıdaki şekildedir.

GÜNEY ADA TURU : ( FİYATA DAHİL ) İlk olarak yüzyıllardır seramikleriyle ünlü olan ARMOLİA KÖYÜ’ ne gidiyoruz. Armolia Köyü damla sakızı köylerinin başlangıcı sayılır. 1440 yılında Cenevizlilerden günümüze kadar ulaşmış olan Apolichno Kalesi yüksek tepelerden tüm ihtişamıyla biz gezginleri selamlıyor. Armolia Köyü’nde Ada’ya adını veren Damla Sakızı ağaçlarını yakından tanıma imkanı buluyoruz. Seramik atölyelerini , yerel el sanatları ürünlerini ziyaret edip alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Ardından daha güneyde bulunan MESTA KÖYÜ’ne hareket ediyoruz. 13.14. yüzyıllarda korsan saldırılarından korunmak için kurulmuş kale –köyler arasında ana yapısını günümüze kadar korumuş olan ve bize açık hava müzesini andıran Mesta Köyü’nde kendinizi ortaçağda hissedeceksiniz. Mesta Köyü’nün ara sokaklarında ilerleyerek köy merkezindeki yıkılan savunma kalesinin taşlarıyla yeniden inşa edilen TAKSİARHİS KİLİSESİ’ ni ziyaret ediyoruz. Kilise Sakız Adası’nın en büyük ve Yunanistan’ın en önemli kiliselerinden biridir. Kilise hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra bir sonraki durağımız evlerin dış yüzeyindeki geometrik şekilleriyle ünlenmiş dünyada benzeri olmayan bir diğer ortaçağ kale-köyü PYRGİ oluyor. Köye adını veren kule ( Pirgos ) ve Agion Apostolon Kilisesi köyde göreceğimiz başlıca duraklardan.  Uzun yıllardan beri damla sakızının toplanma merkezi olan köyde son hasatın en taze ürünlerini bulabilirsiniz. Bu keyifli ve otantik ada turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama Otelimizde. ** Dileyen misafirlerimiz extra düzenlenecek olan taverna programına katılabilirler.

2. Gün:

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından , check-out işlemlerimizi tamamlayıp rehberimizle birlikte Karnaval rotamıza başlıyoruz. Karnavalın gerçekleşeceği THYMIANA Köyüne doğru hareket ediyoruz. Mostra Karnavalı’nın tarihi asırlar öncesine dayanmaktadır. Köy halkının korsanlara karşı kazandığı zaferin temsili olarak her sene düzenlenmektedir. Mostra günü özellikle Thymiana’lılar Orta Çağ’a ait kıyafetler , kostümler giyerek ve maskeler takarak , yerel bir bayram havasında kutlamaktadırlar. Karnavalın en keyifli bölümleri , ada halkı ile korsanların mücadelesinin canlandırılığı “ Talimi” Halk Oyunlarını keyifle izliyor ve misafirperver ada halkının daha keyifli hale getirdiği karnavalı seyrediyoruz ve öğle yemeği molamızı da aynı köyde veriyoruz. Bu keyifli karnaval günün ardından rehberimiz eşliğinde otobüslerimize yerleşiyor ve limana doğru gidiyoruz. Sakız Limanı’nda gerekli check-in işlemlerinin ardından Çeşme’ye geri dönüyoruz. Bir sonraki ELA PAME TURİZM organizasyonunda görüşmek üzere diyerek , sizinle aynı hikayede yer almanın verdiği mutluluk ile vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Çeşme-Sakız-Çeşme Feribot ile Ulaşım
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • GÜNEY ADA TURU
 • Liman-Otel Transferi ve Karnaval Programı
 • 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Taverna Eğlencesi
 • Schengen Vize Bedeli
 • Dahil olarak belirtilen hizmetlerin dışında kalan tüm harcamalar
 • Yurtdışı Çıkış Harcı

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Mostra Karnavalı - Sakız Adası Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları

  Belirtilen fiyatlar EURO cinsinden olup , fiyatlar 2 kişilik odada vergi dahil kişi başıdır. Fiyatalr hazırlandığı zaman geçerli olan masraflar esas alınarak hesaplanmıştır.Yakıt fiyatları , döviz dalgalanmaları ve benzeri fiyat değişiklikleri durumunda fiyatlarda değişiklik yapma hakkımız saklıdır. Programda belirttiğimiz gemi , transfer vb. hizmet sağlayıcılarından kaynaklı herhangi bir değişiklikte ( saatler , limanlar vb. ) Ela Pame Turizm sorumlu değildir ve programın genel yapısını ve içeriğini bozmadan değiştirme ve düzenleme yapma hakkını saklı tutar. Tur programına katılabilmek için en az 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaport gerekmektedir. Pasaportunda Kıbrıs damgası bulunanlar Yunanistan'a giriş yapamazlar. Tur iptal şartları ve diğer hükümler sözleşmemizdeki gibi geçerlidir.


  Vize Bilgileri

  • Bu programa katılabilmek için en az 6 ay geçerliliği olan pasaportunuz bulunmalıdır.
  • Yeşil Pasaport Sahipleri vize işlemlerinden muaftır.
  • Bordo Pasaportlu misafirlerimizin tur süresini kapsayacak şekilde geçerli bir schengen vizesi bulunmalıdır.
  • Pasaportunda Kıbrıs Damgası bulunan misafirlerimiz pasaport türü farketmeksizin Yunanistan'a giriş yapamaz.
  • Vize için gerekli evrak listesinie BURADAN ulaşabilirsiniz