Kurban Bayramı Sakız 2023

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

ELA PAME TURİZM FARKIYLA

KURBAN BAYRAMI ÖZEL 

SAKIZ ADASI TURU

30 HAZİRAN - 02 TEMMUZ

Tur Programı

1. Gün:

Siz değerli misafirlerimizle saat 07:30 da Çeşme Ulusoy Liman’da buluşuyoruz. Gerekli check-in ve gümrük işlemlerinin ardından saat 09:20 seferi ile yaklaşık 30 dakika sürecek feribot yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuzun ardından Sakız Adası’na ulaşıyoruz . Gerekli gümrük işlemlerinden ardından bizi bekleyen otobüsümüze yerleşiyor ve otelimize transfer oluyoruz. 

2. Gün:

Otelde alacağımız kahvaltının ardından İlk olarak yüzyıllardır seramikleriyle ünlü olan ARMOLİA KÖYÜ’ ne gidiyoruz. Armolia Köyü damla sakızı köylerinin başlangıcı sayılır. 1440 yılında Cenevizlilerden günümüze kadar ulaşmış olan Apolichno Kalesi yüksek tepelerden tüm ihtişamıyla biz gezginleri selamlıyor. Armolia Köyü’nde Ada’ya adını veren Damla Sakızı ağaçlarını yakından tanıma imkanı buluyoruz. Seramik atölyelerini , yerel el sanatları ürünlerini ziyaret edip alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Ardından daha güneyde bulunan MESTA KÖYÜ’ne hareket ediyoruz. 13.14. yüzyıllarda korsan saldırılarından korunmak için kurulmuş kale –köyler arasında ana yapısını günümüze kadar korumuş olan ve bize açık hava müzesini andıran Mesta Köyü’nde kendinizi ortaçağda hissedeceksiniz. Mesta Köyü’nün ara sokaklarında ilerleyerek köy merkezindeki yıkılan savunma kalesinin taşlarıyla yeniden inşa edilen TAKSİARHİS KİLİSESİ’ ni ziyaret ediyoruz. Kilise Sakız Adası’nın en büyük ve Yunanistan’ın en önemli kiliselerinden biridir. Kilise hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra bir sonraki durağımız evlerin dış yüzeyindeki geometrik şekilleriyle ünlenmiş dünyada benzeri olmayan bir diğer ortaçağ kale-köyü PYRGİ oluyor. Köye adını veren kule ( Pirgos ) ve Agion Apostolon Kilisesi köyde göreceğimiz başlıca duraklardan.  Uzun yıllardan beri damla sakızının toplanma merkezi olan köyde son hasatın en taze ürünlerini bulabilirsiniz. Bu keyifli ve otantik ada turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama Otelimizde. Taverna eğlencesine katılacak konuklarımız için akşam saatlerinde tavernaya katılıyoruz. (ekstra )

3. Gün:

 Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kuzey Ada Turu için otobüs ile hareket ediyoruz.  Kuzey Ada Turunda göreceğimiz yerler; Yel değirmenlerinde fotoğraf molası, Daskolapetra – Homeros’ un Öğretmen taşını görüyoruz, Kardamila – Balıkçı köyüne uğrayıp, ünlü sahil kasabası Marmaro da kahve molası veriyoruz. Lagada – Ünlü balıkçı köyünde denize sıfır restoranlarda yemek için serbest zaman veriyoruz . Turumuzun ardından dönüş için limana transfer oluyoruz. Bir başka Ela Pame Turizm organizasyonunda görüşmek üzere diyerek sizlerle aynı hikayede yer almanın mutluluğu ile vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Tercih edilen otelde 2 Gece oda kahvaltı konaklama
 • Gidiş - Dönüş Feribot Biletleri
 • Belirtilen tüm çevre gezileri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Otel - Taverna Transferi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle ve Akşam yemekleri
 • Schengen Vizesi ( 130 € ) 
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Otel Konaklama Vergisi
 • Tüm Kişisel Harcamalar
 • Programda Dahil olarak belirtilen hizmetlerin dışında kalan tüm harcamalar.
 • Taverna Eğlencesi 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Kurban Bayramı Sakız 2023 Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  • Olumsuz hava koşulları nedeni ile oluşacak feribot seferi aksamalarında veya sefer iptallerinde acentamız sorumlu değildir. Sorumluluk feribot firmasına ait olmakla birlikte ilave konaklama yapılmasının gerektiği hallerde konaklama masrafları yolcunun kendine aittir.
  • Tura katılabilmeniz için tur tarihlerini kapsayan geçerli bir schengen vizenizin olması gerekmektedir.
  • Yeşil Pasaportu olan yolcular vizeden muaftır ( Pasaportun seyahat bitiş tarihinden itibaren 90 günden fazla geçerlilik süresi olmalıdır )

  İptal Şartları


  Vize Bilgileri

  Bu turiçin gerekli vize evraklarına buradan ulaşabilirsiniz.