İstanbul Kültür Ve Keyif Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

İstanbul Şile'li ve Ağva'lı 

Kültür ve Keyif Turu

Şile&Ağva Tekne Turu, Dolmabahçe Sarayı, İstiklal Caddesi, Galata Kulesi, Sultanahmet Meydanı, Ayasofya Camii, Sultanahmet Camii, Hipodrom Meydanı, Çamlıca Tepesi, Büyükada Şile&Ağva Tekne Turu, Kumkapıda Eğlence, Büyükada Nostalji Turu

Otelde 2 Sabah Kahvaltısı ve 1 Akşam Yemeği DAHİL!

Kapalı Havuz, Hamam, Sauna Kullanımı DAHİL!

2 Gece 5 Yıldızlı Clarion Hotel Mahmutbeyli Konaklama Ayrıcalığı ile 3 GÜN 3 GECE

 

24-27 Ağustos / 31 Ağustos - 3 Eylül / 21-24 Eylül
 26-29 Ekim / 9-12 Kasım / 16-19 Kasım / 23-26 Kasım / 7-10 Aralık

 Tüm turlarımız da kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir. Kademeli kontenjan doldukça fiyatlar artış gösterebilir. 

 

Kalkış Yerleri:
Girne Caddesi, Karşıyaka Anıt, Üçkuyular, Üçyol, Sabancı, Lozan, Ege Üniversitesi Acil

Tur Hareket Tarihleri:
24, 31 Ağustos • 21 Eylül • 26 Ekim • 09, 16, 23 Kasım • 07 Aralık

 

 

Tur Programı

1. Gün: İZMİR - İSTANBUL

Akşam sabah saat 23:00 ile 01:00 arası sizleri Fahrettin Altay (Ziraat Bankası Önü), Üçyol Pamukkale Ofis Önü, Girne Caddesi, Bostanlı İskele, Karşıyaka Anıt Önü, Bayraklı Üst Geçit (Deniz Tarafı), Bornova Ege Acil Önü buluşma noktalarından alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Buluşma noktası saatleri, rehber ve araç bilgisi turunuzdan 1 gün önce SMS (Kısa Mesaj) olarak bildirilecektir.

2. Gün: ŞİLE - AĞVA - ÇAMLICA TEPESİ - BEYLERBEYİ SARAYI

Sabah ilk durağımız olan Karadeniz'in güzelliğini ve havasını yansıtan İstanbul'un arka bahçesi olan Ağva'ya varıyoruz. Ağva'da kahvaltımızı yaptıktan sonra arzu eden misafirlerimiz ile beldeye renk ve güzellik sunan Göksu Nehri üzerinde tekne turu gerçekleştiriyoruz (ekstra). Daha sonra Şile'ye gelerek Şile'nin yüksek bir noktasında bulunan Şile Feneri'ni fotoğraflıyoruz. Daha sonra meşhur Şile Bezi alışverişlerimizi yapıyoruz. Çay ve kahvelerimizi içtikten sonra Yedi Tepe İstanbul'a ulaşıyoruz. Yeşilçam filmlerinin vazgeçilmez mekanı ve istanbul'un en yüksek tepesi Çamlıca Tepesi'nde harika bir  manzara eşliğinde kahvelerimizi yudumluyoruz. Serbest zaman sonrası İstanbul'un simgelerinden biri olan altın işçiliğinin en nadide örneklerinin yer aldığı Beylerbeyi Sarayı’na varıyoruz. Günümüzde çeşitli davetler ve organizasyonlar için de kullanılan sarayı görüyor ve akşam yemeğimizi almak ve konaklamak üzere otelimize yerleşiyoruz.

3. Gün: DOLMABAHÇE SARAYI - TARİHİ YARIMADA - GALATA KULESİ - GALATA KÖPRÜSÜ - SULTANAHMET MEYDANI - AYASOFYA - TOPKAPI SARAYI - HİPODROM - BOĞAZ TURU

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Boğaziçi Köprüsü'nden geçerek Beşiktaş'ta bulunan Dolmabahçe Sarayı'na geliyoruz. 19. yüzyılda Avrupa ve Osmanlı mimari stillerinin bir araya getirilmesiyle inşa edilip, Osmanlı Hanedanı’nın Topkapı Sarayı’ndan sonraki geç dönem ikametgahı olmuş ve 1938’de Ata'mızın ebediyete uğurlandığı tarihi Dolmabahçe Sarayının odalarını ziyaret ediyor, Ata'mızın gözlerini yumduğu odayı görüyoruz. Saygı, sevgi ve özlemle saraydan ayrılıyor ve İstanbul'un Tarihi Yarımadası'na ulaşıyoruz. Önce bu eşsiz güzelliği karşıdan kuşbakışı fotoğraflayabileceğimiz; dünyanın en güzel manzaralarından birisine sahip olan Galata Kulesi’ne çıkıyoruz. Ardından, otobüsümüz ile Galata Köprüsü üzerinden ilerleyerek Sultanahmet Meydanı'nda tarihe doyacağımız bir geziye başlıyoruz. Adeta tarih fışkırıyor... Topkapı Sarayı, Ayasofya, Sultanahmet Camii ve Hipodrom (At Meydanı'nı) rehberimizin anlatımları eşliğinde ziyaret ediyoruz. Meşhur Sultanahmet Köftecisinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Adile Naşit ve Münir Özkul'un unutulmaz neşeli günler filminde çocukların ailelerini protesto etmek için Atatürk Heykeli önündeki durumunu gösteren sahnenin çekildiği Taksim Anıtı'nı görüyoruz. İstanbul'un kalbinin attığı meşhur İstiklal Caddesi'nde yürüyüş yapıyor ve alışveriş yapmak isteyen misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Eminönü'ne geçiyor ve bize özel ayrılmış teknemiz ile Boğaz turuna başlıyoruz. Rehberimizin keyifli anlatımları eşliğinde Çırağan Sarayı, Rumeli Hisarı, Kız Kulesi gibi güzide yapıların yanı sıra, Boğaz’ın her iki yakasına inci taneleri gibi sıralanmış olan tarihi yalıların, köşklerin de önünden keyif ile bilgilendirmelerini dinliyoruz. Akşam yemeği için serbest zaman sonrasında dinlenmek üzere otelimize geliyoruz.

4. Gün: BÜYÜK ADA TURU - İZMİR

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Kartal Sahili’ne inerek, buradan kalkan Adalar Vapuru ile Marmara Denizindeki üzerinde yerleşim bulunan adalardan en büyük olan Büyükada'ya geçiyoruz. Önlerinden begonviller sarkan ahşap köşkleri, fayton görüntüleriyle renkli sokakları, sahildeki cıvıl cıvıl kafe ve restaurantları ile adeta masal kitaplarından fırlamış bu yerde geçireceğimiz keyifli saatlerin ardından, muhteşem anılarımıza ev şahitliği yapan metropol ama bir o kadar da romantik şehir İstanbul'dan ayrılıyoruz. İzmir'e dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Molalarımızın ardından geç saatlerde sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve bir sonraki organizasyonunumuzda tekrar görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Yeni Model Otobüsler ile Ulaşım
 • 2 Gece Otel Konaklaması
 • 2 Sabah Kahvaltısı, 1 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Araç içi İkramlar
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 

 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı
 • Öğle Yemekleri
 • Otellerde Alınan İçecekler
 • Müze Ören Yeri Ücretleri ve Müze Kart
 • 1 Akşam Yemeği
 • Adalar Vapuru Geçiş Ücreti
 • Boğaz Turu
 • Göksu Nehri Tekne

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  İstanbul Kültür Ve Keyif Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri