SELANİK -SOFYA TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

KAPALI GRUP

SELANİK - SOFYA TURU

Tur Programı

1. Gün:

İzmir’de akşam üstü misafirlerimiz ile tur programında belirtilen hareket noktalarında buluşmamızın ardından, Çanakkale -Keşan – İpsala yol güzergahında gerekli molaları vererek İpsala Kara Hudut Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Burada gerçekleştireceğimiz çıkış işlemlerimizin ardından Meriç Nehri’nin üzerinden geçerek pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından Yunanistan’a girişimiz yapıyoruz.

2. Gün:

Yunanistan’a girişimizin ardından yol üzerinde kahvaltısı ve  enfes Kavala kurabeyilerinin tadına bakmak için mola veriyoruz Kavala panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Eski şehre doğru giderken ilk göreceğimiz yer Aziz Nikola Kilisesi’dir. 1530 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından İbrahim Paşa adına yaptırılan camii, 1926 yılında minaresi kısaltılarak çan kulesine dönüştürülüyor ve kiliseye çevriliyor ve önüne Hristiyan mozaikleri ekleniyor Ardından öğle yemeği ve fotoğraf için serbest zaman veriyoruz.. Turumuzda göreceğimiz diğer tarihi yerler: Kavala Kalesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi, günümüzde otel olarak kullanılan imaret, su kemeri ve kale içindeki eski şehir. Yunanistan’ın başkenti Atina’dan sonra en büyük kenti olan Selanik’e (Thessaloniki) doğru yola çıkıyoruz. Akşam üstü kalacağımız otelimize varıyoruz ve   check in işlemlerimiz yapıyoruz.

3. Gün:

Selanik‘e varışımızın ardından Selanik’in en büyük Kilisesi  olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Ardından panaromik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Büyük İskender heykeli, Yedi Kule, Roma döneminden kalan Galeriyos'un Zafer Tak'ını (Kamara),Rotonda (Eski Metropol Camii),Bey Hamamı, Hamza Bey Camii’ni panoramik olarak görüyoruz. Verilecek serbest zaman sonrası otelimize doğru hareket ediyoruz.  Ardından  akşam  yemeği için  Selanik’te bulunan tavernaya gidiyoruz.

4. Gün:

Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra  Yanya turumuza başlıyoruz. Gün boyu gideceğimiz yerler arasında  Aslan paşa camii, Yanya gölü ve ardından  öğlen yemeği için bir restoranda mola veriyoruz. Daha sonra Meteora Manastırlar turunu yapıp  Selanik’te kaldığımız  otelimize dönüşümüzü yapıyoruz

5. Gün:

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra otelden check out işlemlerimizi yapıp otelden ayrılıyoruz. Turumuzun son gününde  Serez turu,  tarihî çarşılarda meydanlarda geziyoruz. Fotograf ve öğle yemeği için 1 saat mola veriyoruz.  Ardından Sofyaya hareket ediyoruz.  Banyabaşı camii. .parlamento binası, Ortodoks  kilisesi. opera binası geziyoruz. Ardından  Kapıkule gümrük kapısından Türkiye'ye dönüş için hareket ediyoruz.

6. Gün:

Sabah erken saatlerde Türkiye ’ye dönüşümüzü gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Gelibolu’da  1 saatlik öğlen yemeği için mola veriyoruz. Ardından İzmir’e dönüş için yeniden hareket ediyoruz. İzmir’e  varışımızın ardından misafirlerimizi tur programında yer alan noktalara (dönüş güzergahında) bırakıyor ve turumuzu sonlandırıyoruz. Bir sonraki organizasyonlarımızda buluşmak dileği ile…

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • - Lüks Otobüsler İle Ulaşım

   -Hotel Philippion Selanik Konaklama  (kahvaltı dahil 3 gece konaklama)

  - Panoramik Şehir Turları

  - Rehberlik Hizmetleri

   -Mesleki Sorumluluk Sigortası

  - Lüks Otobüsler İle Ulaşım

   -Hotel Philippion Selanik Konaklama  (kahvaltı dahil 3 gece konaklama)

  - Panoramik Şehir Turları

  - Rehberlik Hizmetleri

   -Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • -Seyahat Sağlık Sigortası

  -Vize Ücreti

   -Yurtdışı Çıkış Harcı

   -Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

   -Kişisel Harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  SELANİK -SOFYA TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri