Günübirlik Sakız Adası Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

ELA PAME TURİZM FARKIYLA

GÜNÜBİRLİK SAKIZ ADASI TURU

GÜNEY ADA TURU FİYATA DAHİL !!!!

Tur Programı

Siz değerli konuklarımızla sabah saat 08:00 ‘da Çeşme Ulusoy Liman’da buluşuyoruz. Gerekli Check-in işlemlerinin ardından yaklaşık 20-30 dakika sürecek feribot yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuzun ardından Sakız Adası’na ulaşıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza yerleşip rehberimiz eşliğinde GÜNEY ADA TURUNA başlıyoruz. Güney Ada turumuzda Sakız Adası’nın Unesco tarafından koruma altına alınmış olan 3 Köyünü görüyoruz. Mastihahoria adı verilen (Damla Sakızı Köyleri ) Güney Ada programımız aşağıdaki şekildedir.

GÜNEY ADA TURU : İlk olarak yüzyıllardır seramikleriyle ünlü olan ARMOLİA KÖYÜ’ ne gidiyoruz. Armolia Köyü damla sakızı köylerinin başlangıcı sayılır. 1440 yılında Cenevizlilerden günümüze kadar ulaşmış olan Apolichno Kalesi yüksek tepelerden tüm ihtişamıyla biz gezginleri selamlıyor. Armolia Köyü’nde Ada’ya adını veren Damla Sakızı ağaçlarını yakından tanıma imkanı buluyoruz. Seramik atölyelerini , yerel el sanatları ürünlerini ziyaret edip alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Ardından daha güneyde bulunan MESTA KÖYÜ’ne hareket ediyoruz. 13.14. yüzyıllarda korsan saldırılarından korunmak için kurulmuş kale –köyler arasında ana yapısını günümüze kadar korumuş olan ve bize açık hava müzesini andıran Mesta Köyü’nde kendinizi ortaçağda hissedeceksiniz. Mesta Köyü’nün ara sokaklarında ilerleyerek köy merkezindeki yıkılan savunma kalesinin taşlarıyla yeniden inşa edilen TAKSİARHİS KİLİSESİ’ ni ziyaret ediyoruz. Kilise Sakız Adası’nın en büyük ve Yunanistan’ın en önemli kiliselerinden biridir. Kilise hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra bir sonraki durağımız evlerin dış yüzeyindeki geometrik şekilleriyle ünlenmiş dünyada benzeri olmayan bir diğer ortaçağ kale-köyü PYRGİ oluyor. Köye adını veren kule ( Pirgos ) ve Agion Apostolon Kilisesi köyde göreceğimiz başlıca duraklardan.  Uzun yıllardan beri damla sakızının toplanma merkezi olan köyde son hasatın en taze ürünlerini bulabilirsiniz. Bu keyifli ve otantik ada turumuzun ardından dönüş yolculuğumuz için limana dönüyoruz. Bir sonraki Ela Pame Turizm Organizasyonunda görüşmek üzere diyerek sizlerle aynı hikayede yer almanın mutluluğu ile vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Çeşme - Sakız - Çeşme ( Gidiş - Dönüş ) Feribot Bileti
 • Liman Vergisi
 • Güney Ada Turu ve Türkçe Rehberlik
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Schengen Vize Ücreti ( Yeşil Pasaporta Vize Gerekmemektedir )  
 • Yurtdışı Çıkış Harcı ( 150 TL )
 • Öğle Yemekleri
 • Kişisel Harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 08, 22, 30 Haziran • 28 Temmuz • 08 Eylül • 29 Ekim

  Fiyatlar

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
  08.06.2024Müsait89,00 €---Taksitler »
  22.06.2024Müsait89,00 €---Taksitler »
  30.06.2024Müsait89,00 €---Taksitler »
  28.07.2024Müsait89,00 €---Taksitler »
  08.09.2024Müsait89,00 €---Taksitler »
  29.10.2024Müsait89,00 €---Taksitler »

  Yorumlar


  Günübirlik Sakız Adası Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Muvaffakatname Hakkında Bilgilendirme:

  Ebeveynleri ile seyahat etmeyecek 18 Yaş altı çocuklar için Noter Onaylı muvaffakatname gerekmektedir. Öğrenci gruplarında yurtdışı çıkışları ve vize işlemleri için Noter Onaylı muvaffakatnameye öğrenci grubunun başında gidecek olan öğretmenin ismi ve soyismi de muhakkak yazılmalıdır. Muvaffakatnamenin orjinali olmadan çocuklar yurtdışına çıkamaz .


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri

  Güncel vize evrak listesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

  https://www.elapame.com/yunanistan-vize