Güneydoğu'nun İncileri

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

GÜNEYDOĞU'NUN İNCİLERİ

ŞANLIURFA - MARDİN - MİDYAT - BATMAN - HASANKEYF - DİYARBAKIR - KAHTA - NEMRUT - HALFETİ - GAZİANTEP

6 GECE 6 GÜN ( 4 GECE OTEL KONAKLAMASI ) 

Tur Hareket Tarihlerimiz 6 Gece 6 Gün (4 Gece Otel)

1.Tur: 08-13 Temmuz, 2.Tur: 29 Temmuz-03 Ağustos, 3.Tur: 19-24 Ağustos, 4.Tur: 09-14 Eylül, 5.Tur: 30 Eylül-05 Ekim, 6.Tur: 21-26 Ekim

Tur Programı

1. Gün:

Saat: 17.00 ’de MAVİŞEHİR (Mavişehir Ege Park Önü), 17.10 ’da KARŞIYAKA YUNUSLAR (Yunuslar Karşısı Mavi Kule Önü), 17.20 ’da KARŞIYAKA ANIT (Karşıyaka Anıt ), 17.30 ’da BAYRAKLI (Üst Geçit - Deniz Tarafı), 18.00 ’de LOZAN MEYDANI (Faur Kapısı Karşısı), 18.20 ’de ÜÇKUYULAR MEYDAN (Fahrettin Altay Meydan),  18.30'da ÜÇYOL MEYDAN (Otobüs Yazaneleri Önü) 19.00 ‘da BORNOVA (Ege Üniversitesi Eğitim Kampüsü Önü) ‘den önünden siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün:

Yolda alacağımız kahvaltı (ekstra) sonrası Güneydoğu Anadolu’nun merak uyandıran ve peygamberler şehri olarak bilinen Şanlıurfa’da gezimize Harran ile başlıyoruz. Rehberimizin anlatımlarıyla Harran Şehir Surları, Harran Kalesi, Harran Ören Yeri, ilk üniversite olarak ifade edilen Harran Üniversitesi kalıntıları, yörenin meşhur Konik Evleri ile tarihte bir yolculuğa çıkıyoruz. Harran gezimizi bitirdikten hemen sonra Şanlıurfa şehir merkezine geçiyoruz. Burada gezimize Balıklı Göl ile başlıyoruz. İbrahim Peygamber’in ateşe atıldığı Balıklı Göl, Ayn-ı Zeliha Gölü, Şanlıurfa Kalesi, İbrahim Peygamber’in bağlanılarak atıldığına inanılan Mancınıklar, Mevlid-i Halil Camisi, Halilürrahman Camisi, Rizvaniye Camisi olmak üzere Şanlıurfa gezimizi yapıyoruz. Ayrıca meşhur isot ve baharatları yerinde tanıma, tatma ve alma imkânı bulduğumuz gibi; şehrin kendine has ciğer kebabını ve diğer kebaplarını öğle yemeğinde tadıyoruz. Gezimizi noktaladıktan hemen sonra otelimize istirahat için geçiyor ve bir süre dinlendikten sonra Şanlıurfa Sıra Gecesi eğlencesine geçiyoruz. (Öğle yemeği ve sıra gecesi ekstra hizmetler kapsamında ücretlidir.) Sıra gecesinde gönlümüze eğleniyor ve harika saatler geçiriyoruz. 

3. Gün:

Sabah otelimize alacak olduğumuz kahvaltı sonrasında rehberimizi tarafından belirlenmiş olan saatte aracımıza geçiyor ve Göbeklitepe’ye doğru hareket ediyoruz. Tarihi sıfır noktası olarak ifade edilen ve insanlık tarihini değiştiren Göbeklitepe adeta zamanda yolculuğa çıkartıyor. Göbeklitepe gezimizi yapıyor ve Güneydoğu’nun ön plana çıkan tarihi şehirlerinden Mardin’e doğru yola koyuluyoruz. Mardin’e varışımızla birlikte öncelikle yöresel ürünlerden oluşan öğle yemeklerimizi alıyoruz. (Öğle yemeği ekstradır.) Yemek sonrasında her gelende iz bırakan ve merak uyandıran bu şehri keşfetmeye başlıyoruz. Öncelikli olarak şehrin kadim tarihinde iz bırakmış olan ve Süryanilerin halen kullandığı Deyrulzafaran Manastırı’na gidiyoruz. Manastır’da gezimizi yapıyor ve önemli bilgiler alıyoruz. Manastır gezisi sonrasında Mardin şehir merkezindeyiz. Tarihi şehir sokaklarında dolaşırken geçmişin ihtişamına kapılmamak elde değil. Kasimiye Medresesi, Mardin Tarihi Sokakları Ve Taş Evleri, Mardin Ulu Camisi, Kasım Tuğmaner Camisi, Bedesten,  Şantana Konağı (Eski PTT Binası), Sanat Sokağı, Mardin Kalesi, Abbaralar, Süryani Çörekçileri, Mavi Badem Şekercileri, Kuru Kahveciler, Sabuncular olmak üzere gezimizi yapıyoruz. Ayrıca Yukarı Mezopotamya manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumluyor ve ardından istirahat için otelimize geçiyoruz.

4. Gün:

Kahvaltı sonrasında Midyat’a doğru yol alıyoruz. Küçük Mardin olarak nitelendirebileceğimiz Midyat şehri çekilen diziler ile daha çok gündeme geldi. Bizde o dizilere ev sahipliği yapan Midyat’ta, Midyat Konuk Evi (halk arasında bilinen adıyla Sıla Konağı) ile gezmeye başlıyoruz. Midyat çarşısında bir mola sonrasında ise Hasankeyf’e doğru hareket ediyoruz. Ilısu Barajı inşa edildikten sonra yeni yerine taşınan şehri ve taşınan önemli tarihi yapıları görüyor ve fotoğraflıyoruz. Buradan hareket ile Diyarbakır’a geçiyoruz. Etrafı dünyanın en uzun surlarından birisi ile çevrelenmiş olan Diyarbakır’da gezimize Dicle Nehri üzerinde kurulu On Gözlü Köprü ile başlıyoruz. On Gözlü Köprü, Kırklar Dağı, Dicle Nehri, Hevsel Bahçeleri, Mardin Kapı, şehir surları gezilerinin sonrasında aracımızdan sur içinde iniyor ve yürüyüşümüze başlıyoruz. Deliller Hanı, Dört Ayaklı Minare, Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi, Hasan Paşa Hanı gezilerimizi yapıyor meşhur kadayıf tatlısın yiyor ve ardından otelimize istirahat için geçiyoruz.

5. Gün:

Sabah erken saatte kahvaltımızı yaparak Kahta’ya doğru yola çıkıyoruz. Nisibi köprüsü üzerinden geçerek Kahta’ya ulaşıyoruz. Kahta’da bizi bekleyen minibüslerimize binerek Nemrut Dağı gezimize başlıyoruz. (Ekstra) Tarihi Cendere Köprüsü, Karakuş Tümülüs’ü ve çevreyi seyrederek ilerliyor daha sonra yürüyüşümüzü tamamlayarak Nemrut Dağı zirvesinde bulunan heykellerin olduğu yere ulaşıyoruz. Burada önemli bilgiler alıp heykelleri ve çevreyi fotoğrafladıktan sonra dönüşe geçiyoruz. Otobüsümüze Kahta’dan tekrar binerek Halfeti’ye doğru ilerliyoruz. Halfeti’ye ulaştığımızda bizi bekleyen teknemize binerek Fırat Nehrinde tekne turuna çıkıyoruz. (Ekstra) Yaklaşık bir saat süren bu turumuzda nehir üzerinde harika vakit geçiriyor ve muhteşem fotoğraflar çekiyoruz. Bu turumuzda Rum Kale, Kralın Kızı Mağarası, Fırat Nehri altında kalmış olan köy yerleşimleri, cami ve minare olmak üzere yerinde görüyoruz.

6. Gün:

Sabah erken saatte kahvaltımızı yaptıktan sonra tarihi şehir merkezinde kısa bir gezinti yapıyoruz. Gaziantep Kalesi, Almacı Pazarı, Tahmis Kahvesi, baklavacılar ve fıstıkçılar gezimizi yapıp alışverişlerimizi tamamladıktan sonra dünyaca meşhur mozaiklerin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi gezimizi yapıyor ve hemen ardından Adana’ya doğru ola çıkıyoruz. Adana’da Sabancı Merkez Camisi, Seyhan Nehri üzerinde kurulu Taş Köprü yapılarını gördükten sonra İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Turizm Belgeli Araçlarla Ulaşımlar ve Tüm Turlar
 • Oteller ’de 3 GECE Yarım Pansiyon, 1 GECE Oda Kahvaltı (Urfa) Olmak Üzere 4 GECE Konaklama
 • Oteller ’de 3 Akşam Yemeği (Urfa Hariç)
 • Oteller ‘de 4 Sabah Kahvaltısı
 • Virankapı Turizm Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Virankapı Turizm Güvencesi
 • Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası (+65 Yaş Üzeri +50 TL Fark ödemektedir.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri, Molalar
 • Nemrut Dağı ‘na Ulaşım (Minibüslerle…)
 • Geleneksel Urfa Sıra Gecesi (Akşam Yemekli, İkramlı)
 • Halfeti Tekne Turu Aktivitesi (İsteğe bağlı…)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 21 Ekim

  Fiyatlar

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
  21.10.2023Müsait5.999,00 TL7.999,00 TL5.999,00 TL0 - 6 Yaş 3.299,00 TL
  7 - 12 Yaş 4.999,00 TL
  Taksitler »

  Yorumlar


  Güneydoğu'nun İncileri Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri