Gökçeada & Bozcaada Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

GÖKÇEADA - BOZCAADA TURU

 

Gezi Süresi 2 Gün-2 Gece-1 Gece Otel Konaklamalı)
FERİBOT ÜCRETLERİ DAHİL!
ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN !!!  

Tur Programı

1. Gün:

AKŞAM:
Akşam saat 23.35 ’de ÜÇKUYULAR (Benzin İstasyonu Karşısı)
23.55 ’de ÜÇYOL (Otobüs Ofisleri Önü)
00.05 ’de LOZAN MEYDANI (Fuar Kapısı Önü)
00.20 'de BORNOVA (Ege Üniversitesi Hastane Önü)
00.30 ’da BAYRAKLI (Bayraklı Üst Geçit Duraklar Önü)
00.40 ’da KARŞIYAKA ANIT (Karşıyaka Anıt Karşısı)
06.45 ’de KARŞIYAKA YUNUSLAR (Yunuslar Karşısı Mavi Kule Önü)
06.50 'de BOSTANLI (Bostanlı Tramvay Durağı Karşısı)
07.00 ’de MAVİŞEHİR (Mavibahçe Alışveriş Merkezi Önü) siz değerli konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz.

1. Gün: İzmir, Eceabat, Gökçeada Çanakkale

EDREMİT-ALTINOLUK bölgesinden yola çıkıyoruz ve ÇANAKKALE'ye doğru ilerliyoruz. Sabah uygun bir mekanda kahvaltımızı yaptıktan sonra, Çanakkale'den feribotla ECEABAT'a geçiyoruz. Buradan da KABATEPE İSKELESİ'ne ulaşıp, arabalı vapur ile GÖKÇEADA'ya keyifli bir deniz yolculuğu yapıyoruz. Adaya vardığımızda bizi bekleyen minibüslerle Rum köylerini ziyaret etmeye başlıyoruz. İlk olarak, Rum Köylerinden en yüksekte bulunan ve Meryem Ana Yortusu'nun gerçekleştiği TEPEKÖYÜ rehber eşliğinde gezdikten sonra, etkileyici manzaraları fotoğraflıyoruz. Ardından 625 yıllık Çınar ağacının bulunduğu bölgeden denize doğru yürüyüş yapıyoruz ve doyumsuz manzaralar eşliğinde Ege Denizi'ni seyrediyoruz. GÖKÇEADA merkezine geçtikten sonra serbest zamanımızda zeytin ürünleri ve organik ürünler satın alabiliriz. Bu arada besi hayvanlarından elde edilen organik lezzetlerle öğle yemeği molası veriyoruz. Daha sonra ZEYTİNLİ KÖYÜ'nü ziyaret ediyoruz ve burada kahve ve tatlıların keyfini çıkarıyoruz. Akşam saatlerinde KALEKÖY Limanı'nı panoramik olarak görüp, zeytin ağaçlarıyla çevrili ve meşhur dibek kahveleri ile ünlü ZEYTİNLİ KÖYÜNÜ geziyoruz. Ada manzarasının tadını çıkararak, güzel bir gün geçiriyoruz. Son olarak feribotla KABATEPE'ye geçip, ECEABAT üzerinden tekrar ÇANAKKALE'ye dönüyoruz. ÇANAKKALE merkezde bulunan 4 yıldızlı AKOL OTEL de akşam yemeğimizi yedikten sonra, konaklama yaparak günü tamamlıyoruz. İsteyen misafirlerimiz Çanakkale sahilinde yürüyüş yaparak günü tamamlayabilirler.

2. Gün: Bozcaada, İzmir

Otelimizde sabah kahvaltısını aldıktan sonra, günü BOZCAADA’ya doğru yolculuk yaparak geçireceğiz. Eşsiz manzaralarıyla ünlü EZİNE GEYİKLİ YÜKYERİ feribot iskelesinden BOZCAADA’ya ulaşacağız. Adanın en büyüleyici yapısı olan KALE’nin keşfine başlayacağız. KALE turumuz sırasında, rehberimizden hem adayla ilgili hem de kaleyle ilgili detaylı bilgiler alarak geçireceğiz. Öğle yemeği için serbest zaman verilecek, isteyenler BOZCAADA LİMANI’nda ya da merkezdeki sokaklarda balık menüsü tercih edebilecekler. Bozcaada’ya özgü şarapları, domates reçeli ve badem kurabiyesi gibi lezzetleri denemeyi ihmal etmeyin. Rumlar ve Türklerin uzun yıllar bir arada barış içinde yaşadığı tarihi adada, RUM MİMARİSİ EVLERİ ve TARİHİ KİLİSESİ’ni ziyaret ederek kültürler arası bir yolculuğa çıkacağız. İsteğe bağlı olarak, minibüslerle adanın plajlarını, koylarını, rüzgar güllerini ve üzüm bağlarını keşfetmek için hareket edeceğiz. BOZCAADA’nın doğal güzellikleri sizi büyüleyecek. Gezimizi tamamlayarak tekrar GEYİKLİ LİMANI’na geçecek ve İZMİR’e dönüş yolculuğumuza başlayacağız. Uygun molalarla, akşam geç saatlerde İZMİR’e ulaşarak, bir sonraki Ela Pame Turizm seyahatimizde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşacağız.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 4* Akol Hotel Y.P. Konaklama 1 Gece
 • Otelde 1 Sabah Kahvaltısı, 1 Akşam Yemeği
 • Lüks Otobüslerle Ulaşım ve İkramlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Çevre Gezileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm Feribot Geçiş Ücretleri (Otobüs için..)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Otellerde Ekstra Alınan Yiyecek ve İçecekler
 • Öğle Yemekleri
 • Yolda Alınacak Sabah Kahvaltısı
 • Minibüs Ücretleri (Bozcaadaya otobüs geçiş izni verilmezse, İsteyenlerle Plaj, Koy, Rüzgar Gülleri Turu ve Gökçeada’da köy gezileri )
 • Bozcaada Geçiş Ücreti
 • 65 yaş ve üzeri yolcular için seyahat sağlık sigortası sürprim ücreti

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Gökçeada & Bozcaada Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri