Otobüsle Bulgaristan, Romanya, Transilvanya ve Şatolar Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 BULGARİSTAN, ROMANYA VE ŞATOLARI TURU 

4 Gece OTEL KONAKLAMASI  ile 5 GECE - 6 GÜN

 Superior Otellerde Sabah Kahvaltıları DAHİL 

Tuna Kıyılarının Tarihi Kenti Rusçuk Konaklama Farkı ile...

Braşov ve Transilvanya Şatolar Bölgesini Doya Doya Gezme ve Konaklama Ayrıcalığı ile...

Burgaz - Nessebar - Varna - Rusçuk - Veliko Tarnovo Turları Ayrıcalığı İle...

İsteyenlere Romen Gecesi Eğlencesi İmkanı ile...  

 

 ZORUNLU EKSTRA TUR YOK! SÜRPRİZ ÖDEME YOK! 

 

Tur Programı

1. Gün: İZMİR - DEREKÖY - BURGAZ - NESSEBAR - VARNA - RUSÇUK

AKŞAM: Saat 17:00 ÜÇKUYULAR (Fahrettin Altay Meydanı Pamukkale Yazıhanesi önü), 17:10 HATAY İnönü Caddesi (Susuzdede Parkı-Hatay İstikametindeki Durak,  17:15 ÜÇYOL (Ziraat Bankası Önü), 17:30 LOZAN (Fuar Lozan Kapısı Önü),  17:50 BORNOVA (Ege Üniversitesi Hastane Önü),  18:10 KARŞIYAKA (Girne Cad.),  18:15 KARŞIYAKA (Anıt), 18:20 BOSTANLI İSKELE (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü),  18:30 MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm karşısından) siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz. Yolda verilecek uygun molalarla, Ayvalık, Edremit üzerinden, Çanakkale’ye ve oradan da feribotla Eceabat’a geçerek, erken sabah saatlerinde Dereköy Sınır Kapısına ulaşıyoruz. 

Turumuza Foça, Aliağa, Dikili, Salihleraltı, Ayvalık, Gömeç, Ören, Burhaniye, Edremit, Akçay, Güre, Altınoluk, Küçükkuyu, Ezine, Çanakkale ve Keşan Yol Ayrımlarından Katılabilirsiniz.

SABAH: Erken saatlerde Kırklareli Dereköy sınır kapısından pasaport ve gümrük işlemlerini yaparak BULGARİSTAN’a geçiyoruz. Yolumuza devam ederek, BURGAS’a ulaşıyoruz. Burgas’a varışımızın  ardından, Panoramik şehir turumuzu yaparak, Anakaraya dar bir geçit ile bağlı olan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılında UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesine girmiş, tarihi ve şirin sahil kasabası NESSEBAR'ı gezmeye başlıyoruz. Bizans Dönemi’nden kalma Kiliseleri, yarımada üzerinde yer alan ve 18-19.y.y. Bulgar Rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar Evlerini görüyoruz. Buradaki turumuzu tamamladıktan sonra, BULGARİSTAN’ın en büyük üçüncü şehri ve Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan VARNA‘ya doğru yola koyuluyoruz. VARNA’da gerçekleştireceğimiz Panoramik Şehir turumuzda; ROMA HAMAMI, ARKEOLOJİ KOMPLEKSİ, BAZİLİKA ve KATEDRAL görülecek yerler arasındadır. Kulüpleri, barları, kafeleri ve restoranlarıyla ünlü olan kordonda serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluştuktan sonra, bugünkü son durağımız Osmanlı İmparatorluğu’nun en önemli donanma üslerinden biri olan RUSÇUK (Ruse) olacak. Tuna nehri kıyısında ve Bükreş sınır kapısına yakın bulunan tarihin bu değerli kasrını görerek yapacağımız Panoromik Şehir Turumuzun ardından, RUSÇUK’taki otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

2. Gün: RUSÇUK - BRAN - DRAKULA ŞATOSU - BRAŞOV

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, kısa bir yolculuk ile BULGARİSTAN-ROMANYA SINIR KAPISI’na ulaşıyor, gümrük işlemlerimizi tamamlayarak, Romanya sınırlarına uzanırken, 1954 yılının en büyük olayı Ruse ile Curcevo arasında açılan çelik Kardeşlik Köprüsü’nün üzerinden geçiyor ve Tuna Nehri’nin muhteşem manzarasını izleyerek, ROMANYA’ya giriş yapıyoruz. BÜKREŞ’in en ilginç yerleşim bölgelerinden biri olan ve diğer adıyla “Erdel” olarak anılan, Karpat dağlarının eteklerine kurulu; filmlere ve romanlara konu olmuş TRANSİLVANYA’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Ploieşti güzergahından ilerleyerek, efsanevi yerleri sırasıyla gezmek üzere, SİNAİA-BRAN-DRAKULA ŞATOSU-BRAŞOV turumuza başlıyoruz. Günümüzde tarihi dokusunu halen koruyabilmiş yerleri göreceğimiz bu turda ilk olarak, BRAN’da yer alan efsanevi DRAKULA ŞATOSU’nu ziyaret ediyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamanın bitiminde, muhteşem doğası, ilginç mimarisi ve halkının misafirperverliğiyle ünlü, Romanya’nın Bükreş’ten sonra pek çok gezginin tercih ettiği kent, BRAŞOV’a gidiyoruz.Braşov’da sırasıyla, dış cephesi gotik mimari yapısına benzediğinden dolayı masallardan çıkmışcasına dikkatleri üzerine çeken; Siyah Kilise’yi(Black Church), Casa Sfatului (Konsey Binası) ve Trompetçi Kulesi’ni rehberimizin anlatımları eşliğinde görüyoruz. Ortaçağ’da Cadı kabul edilerek birçok kadının yakılarak öldürüldüğü yer olarak bilinen ve Alman Pazarına (Marktplatz) çok benzetilen, Piata Sfatului meydanında vereceğimiz serbest zamanın bitiminde ROMANYA’nın önemli şehirlerinden BRAŞOV’daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün: BRAŞOV - PELES ŞATOSU - SINAIA - BÜKREŞ

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, SİNAİA’da bulunan, neo-klasik tarzda yapılmış ve  yazlık saray olarakta kullanılan  Peleş Şatosu ve Kalesi’ni görmeye gidiyoruz. 160 odasında İtalyan, İngiliz Rönesans, Alman Barok, Rokoko, Fas ve Türk tarzlarına rastlayacağınız bu Şatoyu gezdikten sonra, ROMANYA’nın başkenti BÜKREŞ’e doğru yola çıkıyoruz. Kısa bir yolculukla, Bükreş’e devam ediyoruz. Kent merkezine varışımızın ardından Panoramik şehir turumuza başlıyoruz. BÜKREŞ’in en güzel ve en hareketli merkezi CUMHURİYET MEYDANI, BÜYÜK KÜTÜPHANE, ZAFER TAKI, BÜKREŞ ÜNİVERSİTE BİNASI, MİLLİ TİYATRO, KRALİYET SARAYI, KRETZULESCU ve STAVROPOLEOS KİLİSELERİ turumuzda panoramik olarak göreceğimiz yerlerdir. Programımızın devamında, Çavuşesku döneminde yaptırılmış ve Pentagon’dan sonra dünyadaki 2.büyük  PARLEMENTO BİNASI’nın önünde fotoğraflarımızı çekerek, Bükreş şehir merkezinde vereceğimizinde bol bol  serbest zaman veriyoruz. Sonrasında isteyen konuklarımızla, ekstra Müzikli-Yemekli ROMEN GECESİ için rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor, restoranımıza gidiyor ve eğlenceye dahil oluyoruz. Katılım göstermek istemeyen misafirlerimiz şehir merkezinde sevdikleriyle diledikleri gibi vakit geçirebilir.  Geceleme BÜKREŞ’teki otelimizde.

4. Gün: BÜKREŞ - VELİKO TARNOVO - SOFYA

Sabah kahvaltımızdan sonra odalarımızı boşaltıyor ve SOFYA’ya doğru yola çıkıyoruz. Sınır geçişimizin ardından, yolumuzun üzerinde ilk durağımız BULGARİSTAN’ın en büyük şehirlerinden biri olan, Yantra nehrinin etrafında tepeye doğru kurulmuş ve Kentlerin Kraliçesi olarak anılan, eski başkent VELİKO TARNOVO oluyor. Burada gerçekleştireceğimiz panoramik turumuzda; ULUSAL MÜZE ve KIRK AZİZLER MÜZESİ’ni görüyor ve 206 metre yükseklikteki TSAREVETS KALESİ’ni ve içinde yer alan kiliseleri ziyaret ederek, Samovodska köylülerinin eskiden kentin arnavut kaldırımlarında meyve-sebze, tereyağ ve el sanatları ürünlerini sergiledikleri ve sattıkları ünlü Samovodska Charsia (çarşısı)’na gidiyoruz. Tarihi hanlar, demirciler ve el sanatları mağazalarının bulunduğu caddede serbest zaman vererek rehberimizle yeniden buluştuktan sonra SOFYA’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. SOFYA’ya varışımızı takiben, panoramik Şehir Turumuzu gerçekleştirerek otelimize geçiyor ve odalalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme SOFYA’daki  otelimizde.

5. Gün: SOFYA-İZMİR

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra odalarımızı boşaltıp BULGARİSTAN`ın Başkenti SOFYA turumuza başlıyoruz. ST. NEDELYA KİLİSESİ, RUS KİLİSESİ, ROTANDA KİLİSESİ,AYA SOFYA KİLİSESİ, PARLAMENTO, SOFYA ÜNİVERSİTESİ, Balkan coğrafyasının en büyük Katedrali ALEKSANDAR NEVSKİ KATEDRALİ, BAŞBAKANLIK, NDK ULUSAL KÜLTÜR SARAYI turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder M.Kemal Atatürk`ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ORDU EVİ`ni de görme fırsatımız olacak. Tur bitiminde Kapıkule Sınır Kapısı`na doğru devam ediyor ve İZMİR`e hareket ediyoruz. Gece yarısını geçtikten sonra sabaha karşı  İZMİR`e varıyoruz. Başka bir seyahatimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Yeni Model Otobüsler İle Ulaşım 
 • Superior Otellerde 4 Gece Konaklama 
 • Otellerde 4 Kahvaltı 
 • Burgaz, Nessebar ve Varna Turu 
 • Braşov-Sinaia-Braşov-Bran-Drakula Şatosu Turu 
 • Veliko Tarnovo Turu 
 • Bükreş ve Sofya Şehir Turları 
 • Gümrük Vergileri 
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti 
 • Şehir Giriş ve Gümrük Vergileri 
 • Zorunlu Meslek Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Her Türlü Otel Ekstraları 
 • Çift/Çok Girişli Bulgaristan Schengen Vizesi ya da Romanya Schengen Vizesi 
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (150 TL) 
 • Öğle Yemekleri ve Akşam Yemekleri 
 • Müze ve Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri 
 • Yolda Alınan Kahvaltı ve Molalardaki Yiyecek /İçecekler 
 • 1 Akşam Yemeği (İsteğe Bağlı Bükreş’te Yemekli Romen Gecesi) 
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 20 € , 65 Yaş üstü yolculardan 35 €  alınır.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 09 Temmuz • 06, 27 Ağustos • 17 Eylül • 08, 28 Ekim • 12 Kasım

  Fiyatlar

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
  09.07.2024Müsait379,00 €559,00 €379,00 €0 - 2 Yaş 139,00 €
  3 - 12 Yaş 359,00 €
  Taksitler »
  06.08.2024Müsait379,00 €559,00 €379,00 €0 - 2 Yaş 139,00 €
  3 - 12 Yaş 359,00 €
  Taksitler »
  27.08.2024Müsait379,00 €559,00 €379,00 €0 - 2 Yaş 139,00 €
  3 - 12 Yaş 359,00 €
  Taksitler »
  17.09.2024Müsait379,00 €559,00 €379,00 €0 - 2 Yaş 139,00 €
  3 - 12 Yaş 359,00 €
  Taksitler »
  08.10.2024Müsait379,00 €559,00 €379,00 €0 - 2 Yaş 139,00 €
  3 - 12 Yaş 359,00 €
  Taksitler »
  28.10.2024Müsait379,00 €559,00 €379,00 €0 - 2 Yaş 139,00 €
  3 - 12 Yaş 359,00 €
  Taksitler »
  12.11.2024Müsait379,00 €559,00 €379,00 €0 - 2 Yaş 139,00 €
  3 - 12 Yaş 359,00 €
  Taksitler »

  Yorumlar


  Otobüsle Bulgaristan, Romanya, Transilvanya ve Şatolar Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri