Ramazan Bayramı Midilli Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

ELA PAME TURİZM FARKIYLA 

RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL

MİDİLLİ TURU

SILVER BAY HOTEL

TAVERNA EĞLENCESİ DAHİL

10-12 NİSAN 2024

Tur Programı

1. Gün: 10/04/2024 ÇARŞAMBA

Siz değerli misafirlerimizi otobüsümüzle Sabah saat 04:15’ da  ALSANCAK ,  04:25 EGE ÜNİ HASTANE ÖNÜ ,  04: 35  BAYRAKLI ÜST GEÇİT, 04:45   KARŞIYAKA İSKELE ANIT ÖNÜ,    04:55   BOSTANLI İSKELE KARŞI DURAĞI ,   05:00 MAVİŞEHİR EGE PARK,  05:10  ÇİĞLİ BELEDİYE ÖNÜ,  05:25  MENEMEN DURAK,  06:15  BERGAMA ÇATI OPET ,06:30 DİKİLİ ÇATI ‘dan alıp AYVALIK  gümrük işlemlerimizin ardından Ege Denizi’ nin maviliklerinde 50 dk. sürecek deniz yolcuğumuza saat 09:00 itibariyle başlıyoruz. Yaklaşık olarak saat 10:30’ da Midilli Gümrük’ ten çıkmış  oluyoruz. Çarşı alışverişimiz ve öğle yemeği için gerçekleştireceğimiz serbest zamanın ardından profesyonel rehber eşliğinde, Midilli'yi detaylıca öğrenmek ve keşfetmek için şehir turumuza başlıyoruz. Agios Therapontas Kilisesi, Çarşı, Metropolitik Kilisesi,Osmanlı döneminden kalan kamu binaları, cami, hamam ve Sivil mimari örnekleri yürüyerek gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda bizlere sürekli eşlik edecek önemli eserler. Midilli merkez turumuzun ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

2. Gün: 11/04/2024 PERŞEMBE

Sabah kahvaltısının ardından, adanın kuzey bölgesinde yer alan önemli merkezlerden biri olan özellikle Osmanlı döneminden kalma  Sarlıca Palası görüyoruz. Yolumuz üzerindeki görkemli yapılardan belki de bize olan tarihi yakınlığı nedeniyle en önemlisi.Sonrasında Mantamados Köyü’ne devam ediyoruz.Sadece Ortodoks alemi için değil tüm inananlar için önemli bir inanç merkezi olan Mandamados'ta bulunan Baş Melek Taksiarhis Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Tüm inananlar için mucizeler yaratmış olan Baş Melek Taksiarhis Manastırı kendisine özgü enerjisini ziyaretiniz esnasında size de yansıtacaktır. Dileyen misafirlerimiz Manastırın avlusunda yer alan kafeteryada son derece lezzetli yöreye özgü geleneksel üretim ballı yoğurdu ve/veya Lokmanın tadına bakabilirler.Gün içerisinde ikinci ziyaret noktamız ise Molivos, muhteşem kelimesinin karşılığını veren UNESCO korumasında çok özel bir yerleşim.Geçmişten günümüze bozulmadan kendisini korumuş olan Molivos'a ünlü Yazar Stratis Mirivilis'in Köyüne gidiyoruz. Kendinizi Masal Dünyasında veya Film platosunda hissedeceksiniz.Sonrasında Molivos’a gidiyoruz.Osmanlı döneminden de izler taşıyan Molivos Cumbalı kendisine özgü evleri ve muhteşem manzaralı teras kafeleriyle unutulmazlarınız arasında yer almaya istekli bir yerleşim.Molivos ziyaretimizin ardından kısa bir otobüs yolculuğu ile Petra'ya ulaşıyoruz.Rehberimiz eşliğinde gerçekleştirdiğimiz turların ardından akşam yemeği saatine kadar dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz.Akşam yemeğimiz için hepbirlikte tavernaya gidiyoruz.

3. Gün: 12/04/2024 CUMA

Sabah kahvaltısının ardından adanın güneyinde yer alan  Gera körfezinin yanından geçerek Agiasos'a ulaşıyoruz.Karakteristik özellikleriyle sizlere de kendisini sevdireceğinden emin olduğumuz dağ köyüne otobüsle gerçekleştireceğimiz kısa bir yolculuğun ardından ulaşıyoruz. Köye özgü geleneksel anlayışla üretilen el yapımı tahta oyma eşyaları, seramik ve dantel işlerinin sergilendiği şirin çarşısı,Meryem Ana Kilisesi ve Etnografya Müzesi ziyaretimiz esnasında göreceğimiz yerler arasında. Agiasos Dağ Köyü ziyaretimizi tamamladıktan sonra  Plomari Köyü’nü ziyaret etmek üzere  ayrılıyoruz. Plomari'ye bizi ulaştıracak olan yol kuzeyden güneye doğru uzanan Ege Denizi’nin kıyısında, tarihe tanıklık eden zeytin işliklerinin, sabun ve deri imalathanelerinin yanı sıra Osmanlı’dan kalma yapıların bize eşlik ettiği Türkiye'yi karşıdan gören pitoresk bir yol. Plomari adanın içerisinde yer alan önemli bir merkez.Önemli bir merkez oluşunda bu bölgede yer alan Uzo üretimi oldukça önemli rol oynuyor.Plomari'de gerçekleştirdiğimiz ziyaretin ardından geleneksel Yunan içkisi Uzo'yu tadımlamak ve tanımak için en doğru adrese fabrikasına gidiyoruz. Fabrikanın içerisinde oluşturulmuş müze oldukça dikkat çekici.Dileyen misafirlerimiz Uzo alışverişini tadım yaparak fabrikadan alarak gerçekleştirebilir.Gerçekleştirdiğimiz ziyaretler sonrasında Midilli merkeze, balıkçı köyü olan Perama'dan geçerek merkeze dönüyoruz. 17:00 de kalkan gemiye binmek için limana geliyoruz.Gümrük işlemlerinin ardından Free Shop alışverişimizi gerçekleştirip  yerlerimizi alıp İzmir’e dönüyoruz. Sizinle olmak çok keyifliydi, tekrar görüşmek üzere.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir –Ayvalık – İzmir  Gidiş-Dönüş Ulaşım 
 • Ayvalık –Midilli-Ayvalık Feribot bileti
 • Otelde 2 Gece Konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (2)
 • Taverna  Yemeği (İçki Hariç)
 • Liman Vergileri
 • Programda Belirtilen Tüm Turlar ve Geziler
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm öğle Yemekleri 
 • 1 Akşam Yemeği
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (150 TL)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Bornova Ege Kampüs (04:25)
 • Bayraklı Üst Geçit (04:45)
 • Karşıyaka Anıt (04:55)
 • Bostanlı İskele (05:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Yorumlar


Ramazan Bayramı Midilli Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


Vize Bilgileri