Sakız Adası Turu Tur Programı

ELA PAME TURİZM FARKIYLA

SAKIZ ADASI TURU

1 Gece 2 Gün | 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

Her tarihte , sınırlı sayıda kontenjan için uyguladığımız erken rezervasyon indirimi bulunmaktadır. Fırsatlardan yararlanmak için tatilinizi şimdi planlayın Ela Pame Turizm ayrıcalıklarını kaçırmayın !!!

 

Kalkış Yerleri: Çeşme Limanı
PROGRAM
1 Gün:

GÜNEY ADA TURU
Sakız Adası turu için Cumartesi sabahı saat 08:30 da Çeşme gümrük limanı girişindeki TURYOL check-in ofisinde buluşuyoruz. Pasaport kontrolünün ardından 09:30 da Ege’nin maviliklerinde feribot ile 40 dakika sürecek keyifli yolculuğumuz başlıyor.Sakız Adası limanına vardığımızda giriş işlemlerinin ardından Ege’nin gizli hazinesi Sakız Adası’nı keşfe başlıyoruz.Turumuzda ilk durağımız yüzlerce yıldır el yapımı seramikleriylemeşhur ARMOLİA köyü ve meşhur seramik atelyelerin birini ziyaret etmek için küçük bir mola.Bir sonraki durağımız Sakız Adası’ndaki bir çok ortaçağdan kalma kale-köy arasında mimari yapısını günümüze kadar en güzel korumuş olan MESTA. Bizleri inşaedildiği dönem 13. Yüzyıla zamanda bir yolculuğa çıkarıyor. Labirent gibi ara sokaklarından ilerleyerek köyün merkezindeki meydanına ulaşıyor ve kahve molası veriyoruz. Taksiarchis kilisesini ziyaretinin ardından köyden ayrılıyoruz.Sıradaki köyümüz evlerin üzerindeki geometrik şekilleriyle dünyada eşibulunmayan PYRGİ. Ksista adı verilen ve Cenevizlilerden günümüze yüzyıllardır uygulanan bu teknik hakkında detaylı bilgileri rehberimiz bize aktarıyor.Ardından yemek ve yüzme molası vereceğimiz siyah volkanik taşlardan oluşan adanın en ünlü plajı MAVRA VOLİA’nın bulunduğu EMPORİOS’a gidiyoruz.Sonrasında dinlenmek ve akşama hazırlık için otelimize yerleşiyoruz.Saat 21:00 otel lobisinde buluşup Canlı Yunan müziği, limitsiz uzo ve şarapeşliğinde fix menü akşam yemeğimizi yiyeceğimiz tavernaya gidiyoruz. Konaklama Sakız Otelimizde.


 2 Gün:

KUZEY ADA TURU
Kahvaltının ardından aracımızdaki yerimizi alıyor ve Kuzey ada turumuza başlıyoruz.İlk durağımız her platformda adanın en önemli sembollerinden biri olarak karşımıza çıkan deniz kenarındaki 4 adet yel değirmeni. Tarihi yel değirmenlerinin görevi bölgeye de adını vermiş olan deri işleyici tabakhanelere (tabakika) su çekmekti. Son yıllarda belediyenin katkılarıyla restore edilerek adaya gelen tüm turistlerin görmeden dönmediği bir anı noktası haline geldi. Buradaki fotoğraf molamızın ardından turumuza devam ediyoruz.Sıradaki durağımız Sakız Adası‘nın antik dönemdeki en meşhur ozanı Homeros'un İlyada  ve Odysseia eserini dünya edebiyatına kazandırdığı bölge Daskalopetra.Milattan önce 6. yüzyılda öğrencileri tarıfından okul haline getirilmiş büyük bir kaya. Bu güzel anı noktası size binlerce yıl öncesinin yaşam tarzını ve o dönemin sanatanlayışını sorgulatacak.Sıradaki durağımız öğle yemeği molamızı vereceğimiz adanın en şirin balıkçı köyü Langada. Deniz kenarındaki klasik Yunan tavernalarında (lokanta) geleneksel mezeler ve yunan mutfağının klasikleşmiş yemeklerinin yanı sıra en taze deniz ürünlerinin de tadına bakma fırsatınız olacak.Tur dönüşü sizleri Sakız adası limanından güzel hatıralarla uğurluyoruz Bir sonraki ELA PAME TURİZM organizasyonunda görüşmek üzere diyerek, sizlerle aynı hikâyede yer almanın mutluluğu ile vedalaşıyoruz.ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
20.08.202290,00110,00 90,000 - 6 Yaş 70,00
7 - 12 Yaş 80,00
Taksitler »
27.08.202290,00110,00 90,000 - 6 Yaş 70,00
7 - 12 Yaş 80,00
Taksitler »
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler

 

 • Seçilen otelde oda-kahvaltı konaklama

 • TURYOL hızlı feribot bileti

 • Güney Ada turu

 • Liman vergisi , şehir vergisi

 • Tur boyunca tüm transferler ve Türkçe rehberlik hizmetiFiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Kişisel harcamalar ve otelde alınacak extralar

 • Taverna 25 €

 • Kuzey Ada Turu (Yeterli katılımcı olursa gerçekleştirilecektir.) 15 €

 • 2 veya 3* Oteller (Diana Hotel, Kyma Hotel veya Morning Star Hotel)

 • Yurtdışı Çıkış Harcı ( 150 TL )Kalkış Yerleri
  Notlar

  İptal Şartları
  PAME BİLİŞİM REKLAM TURİZM GIDA SAN VE TİC LTD. ŞTİ.
  Akdeniz Caddesi 10/104 35210 Pasaport/İzmir
  (0232) 463 63 59


  Bu çıktı 19.08.2022 10:49 tarihinde verilmiştir. PAME BİLİŞİM REKLAM TURİZM GIDA SAN VE TİC LTD. ŞTİ. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.