Batı Karadeniz ve Yedigöller Tur Programı

29 Ekim Turu

BATI KARADENİZ & YEDİGÖLLER

BOLU'DA MERKEZİ KONAKLAMA AYRICALIĞI

4* SOYLU OTEL

Tur Tarihi 

28-30 Ekim 2 Gece 2 Gün ( 1 Gece Konaklama ) 

Kalkış Yerleri: 20:00 (Üçkuyular ), 20:15(Üçyol), 20:30 (Lozan) ,20:40 ( Bayraklı Üst Geçit) , 20:45 (Karşıyaka Anıt), 20:50 (Bostanlı İskele), 21:00 (Ege Park Avm) ,21:30 ( Bornova Ege Kampüs)
PROGRAM
1 Gün:

Siz değerli misafirlerimizi akşam saat 20:00 Üçkuyular ( Pamukkale Yazıhanesi Önü ) 20:15 Üçyol ( Otobüs Terminalleri) 20:30 Lozan ( Fuar Giriş Kapısı ) , 20:40 Bayraklı Üst Geçit , 20:45 Karşıyaka Anıt , 20:50 Bostanlı İskele , 21:00 Ege Park Avm ( Havaş Durağı ) 21:30 Ege Üniversitesi Kampüs Önü’ den alarak programımıza başlıyoruz. MANİSA , AKHİSAR , BALIKESİR, İZMİT güzergahını takip ederek , gerekli molaların ardından sabah erken saatlerde BOLU’ ya ulaşıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından , yılın her mevsimi ayrı bir güzelliğe sahip olan , sarıçam , karaçam , meşe , kavak, dişbudak ve söğüt ağaçlarının yoğun olduğu doğa harikası ABANT GÖLÜ’ ne ulaşıyoruz. 1150 hektarlık kısmı zengin bitki örtüsünden dolayı koruma altına alınan bu doğa harikasının yaydığı bol oksijenli havayı soluyarak göl ve çevresinde yürüyüş yapıyor ve muhteşem doğa manzaralarını fotoğraflarımıza kaydediyoruz. Manzara cenneti olan bölgede diğer durağımız GÖLCÜK GÖLÜ oluyor. Yemyeşil ağaçların gölle bir bütün halinde olan enfes uyumu arasında , yürüyüş yapıyor ,seyir teraslarından bu eşsiz manzaranın tadını çıkarıyoruz. Ardından güzel manzaralar eşliğinde Bolu’ya ulaşıyor ve bizi bekleyen araçlarımıza geçerek YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI’ na giriyoruz. Sarısı , kırmızısı , mavisi, yeşili , turuncusu ve bulutların arasından süzülen güneş ışınları ile doğanın eşsiz renklerinin buluştuğu YEDİGÖLLER’ de Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl’ü görüyor , yürüyüşler yaparak keyifli saatler geçiriyoruz. Keyifli geçen günün ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.2 Gün:

Otelde aldığımız kahvaltımızın ardından geçmişi 3000 yıl önceye dayanan , doğasının harika yeşili ile bütünleşen masmavi denizinin bizlere görsel şölen sunduğu ,Fatih Sultan Mehmet’in “Dünyanın Gözbebeği” diye adlandırdığı AMASRA’ya ulaşıyoruz.Amasra’da ilk durağımız MS.1 yüzyılda yapılan ve Türkiye’de başka benzeri olmayan KUŞKAYASI ANITI’ na (Roma Yol Anıtı)  gidiyoruz. Ardından BAKACAK TEPESİ’ne çıkıyor ve bu eşsiz güzellikleri fotoğralama imkanı buluyoruz.Güzel anılarla Amasra’dan ayrılıyor ve yönümüzü Unesco Dünya Mirası Listesin’de yerini alan SAFRANBOLU’ya çeviriyoruz. Osmanlı Kent Mimarisini en iyi şekilde yansıtan tarihi ev ve konakları ile ünlü Safranbolu ile gezimize başlıyoruz. Unesco tarafından Dünya Mirası Listesinde yer alan yapıları geziyor ardından da Hıdırlık Tepesi’ne ulaşıyoruz. Ardından Cincihanı ve Hamamını görüyor ve Köprülü Mehmet Paşa Camiine geliyoruz. Yemeniciler Çarşı’sında yemenicilik sanatı hakkında bilgi alıp serbest zaman veriyoruz. Safranbolu’da yapacağımız meşhur Safranbolu Lokumu alışverişinin ardından Uluabat Gölü kıyısında , tarih ile doğanın bir arada bulunduğu , eşsiz güzelliklerini bizlere sunan GÖLYAZI’ ya hareket ediyoruz. Tarihi havası , yemyeşil doğası ve köy sakinlerinin sıcak sohbetleri ile adeta büyüleneceğiz GÖLYAZI’ yı yakından tanımak için rehberimiz eşliğinde gezimize başlıyoruz. Aziz Panteleimon Kilisesi hemen yanında Gölyazı Kültür Evi ve Göl Yazıevi'ni geziyoruz. Ardından köy meydanında bulunan Ağlayan Çınar ‘ ı görüyor ve hikayesini rehberimizden dinliyoruz. Ardından yarımadaya geçip tarihi Gölyazı Hamamı’nı ve Camisini görüyor 250 yıllık tarihi Rum evlerini rehberimizin anlatımıyla geziyoruz. Meydanda vereceğimiz çay molasının ardından , dönüş yolculuğumuza başlayıp , kısa molalarla İzmir’e dönüyoruz. Bir sonraki ELA PAME TURİZM organizasyonunda görüşmek üzere diyerek, sizlerle aynı hikâyede yer almanın mutluluğu ile vedalaşıyoruz.ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
 • Turizm Belgeli Araçlarla Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • 1 Gece Otel Konaklaması
 • Otelde 1 Kahvaltı ve 1 Akşam Yemeği
 • Mesleki Sorumluluk Sİgortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Müze , Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri ( Abant Gölü ve Yedigöller Milli Parkı Minibüs Ücreti - 90 TL )
 • Öğle Yemekleri
 • Ekstra Aktiviteler
 • Otelde Belirtilen Ekstralar
 • İptal Güvence Paketi
 •  


Kalkış Yerleri
 • Buca (19:45)
 • Üçkuyular (20:00)
 • Üçyol (20:15)
 • Lozan (20:30)
 • Bayraklı Üst Geçit (20:40)
 • Karşıyaka Anıt (20:45)
 • Bostanlı İskele (20:50)
 • Mavişehir Ege Park (21:00)
 • Bornova Ege Kampüs (21:30)
Notlar

Batı Karadeniz Turunda Nerelere Gidilir ?

Batı Karadeniz Bölgesinde Hangi Şehirler Var ?

Batı Karadeniz'e hangi mevsimde gidilir ?

Batı Karadeniz Gezi Haritası hakkında ve Batı Karadeniz ile ilgili tüm sorularınızın cevabı bu turda yanıt bulacak.


İptal Şartları
PAME BİLİŞİM REKLAM TURİZM GIDA SAN VE TİC LTD. ŞTİ.
Akdeniz Caddesi 10/104 35210 Pasaport/İzmir
(0232) 463 63 59


Bu çıktı 01.12.2021 05:56 tarihinde verilmiştir. PAME BİLİŞİM REKLAM TURİZM GIDA SAN VE TİC LTD. ŞTİ. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.