Kavala - Selanik Turu Tur Programı

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI VE 10 KASIM ÖZEL PROGRAM

KAVALA-SELANİK TURU

4* CAPSIS HOTEL

İpsala , Komotini , Aleksandropolis,Selanik

Programa Özel Vize İndirimi

          Bu turu satın alan misafirlerimize özel Yunanistan Schengen Vizesi sadece 120 €

Tur Tarihleri

1. Tarih : 28-31 Ekim - 2. Tarih : 08-11 Kasım

Kalkış Yerleri: 21:45 Üçkuyular , 22:00 Üçyol ( Otobüs terminalleri önü) 22:15 Lozan ( Fuar Giriş Kapısı) 22:30 Bornova Ege Kampüs , 22:45 Karşıyaka Anıt , 22:50 Yunuslar ( Mavi Kule Önü ) 23:00 Ege Park Avm ( Havaş Durağı )
PROGRAM
1 Gün: İZMİR-İPSALA ( GECE YOLCULUĞU )

Siz değerli misafirlerimizi saat ; 21:45 Üçkuyular , 22:00 Üçyol ( Otobüs terminalleri önü) 22:15 Lozan ( Fuar Giriş Kapısı) 22:30 Bornova Ege Kampüs , 22:45 Karşıyaka Anıt , 22:50 Yunuslar ( Mavi Kule Önü ) 23:00 Ege Park Avm ( Havaş Durağı ) den alarak yolculuğumuza başlıyoruz.2 Gün: KOMOTINI-ALEKSANDROPOLIS

Sabah erken saatlerde İpsala Sınır Kapısına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, Gümülcine, Dedeağaç üzerinden yaklaşık 2 saat 45 dakika sonra Kavala’ ya varıyor ve panoramik Şehir Turumuzu yapıyoruz. Tur sırasında Su Kemerleri, Kavala Kalesi,19.Yüzyıl Neo Klasik Yapılar,Agia Nicolas-Teodora Kimissi Kiliseleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmarethanesi, Evi Heykeli görüyoruz. Turun ardından Selanik’e hareket ediyoruz ve Otelimize  yerleşiyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte Panoramik Selanik Turu yapılacaktır. Başlıca görülecek yerler arasında; Atatürk’ün Doğduğu Ev, Beyaz Kule, Yunanistan’ın en büyük Katedrallerinden Agios Giorgios Kilisesi gelmektedir. Turumuzun ardından otele yerleşiyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz ( ekstra ) yemekli taverna eğlencemize katılabilirler. Geceleme Selanik’te otelimizde3 Gün: SELANİK

Sabah kahvaltısının ardından Yunanistan'daki dünyaca ünlü tarihi ve doğal yapılardan biri olan Olimpos Dağı'na doğru yola çıkıyoruz .Yunan Mitolojisinde On iki Tanrı’nın yaşadığı yer olarak bilinir. Yaklaşık 3000 Metre yükseklikte olup aynı zamanda denizede çok yakın olması en ilgi çeken özelliklerinden biridir. Gezimizde dağın en büyük ve en geleneksel iki köyü olan Litohoro ve Panteleyimonas'ı ziyaret edip , Enipeas Kanyonunda yürüme ve Kuzey Yunanistan’ın yerel güzelliklerini ve mimarisini görme şansı buluyoruz.Ardından Geleneksel Platamonos Köyü'nü ziyaret ediyor ve otelimize doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Geceleme Selanik’te otelimizde.4 Gün: SELANİK-İZMİR

Saat 10.00 da odalarımızın boşaltılmasının ardından ve Selanik turumuzu bitirip dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Yol üzerinde Gümülcine’de vereceğimiz kısa bir Mola’dan sonra yolumuza devam ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Keşan, Çanakkale üzerinden İzmir’e hareket ediyoruz. Vereceğimiz gerekli  molaların ardından İzmir’e ulaşıyor , Bir sonraki ELA PAME TURİZM organizasyonunda görüşmek üzere diyerek, sizlerle aynı hikâyede yer almanın mutluluğu ile vedalaşıyoruz.ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
 • Turizm Belgeli Araçlar ile Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Capsis Hotel'de Oda Kahvaltı Konaklama
 • Seyahat Sağlık Sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Schengen Vizesi ( Turu satın alan misafirlerimiz için ( 120 € )
 • Molalarda Yapılan Tüm Harcamalar
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Selanik Taverna Eğlencesi : 40 € ( isteğe bağlı ) 


Kalkış Yerleri
 • Üçkuyular (21:45)
 • Üçyol (22:00)
 • Lozan (22:15)
 • Bornova Ege Kampüs (22:30)
 • Karşıyaka Anıt (22:45)
 • Karşıyaka Yunuslar (22:50)
 • Mavişehir Ege Park (23:00)
Notlar

1-ELA PAME TURİZM  hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

2- Yeşil Pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur. Tur tarihine göre, pasaportunuzun ve Schengen vizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.

3- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine T.C Dışişleri Bakanlığı Resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 6 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

4- Gerekli hızlı vize başvurusunda bulunacak yolcularımızın(bebek dahil) vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az  20-15 gün önce acenteye  teslim etmesi gerekmek-tedir. Ayrıca konsolosluk getirdiğiniz evrakların yanında, tur ücretinin tamamının yattığını gösteren belgeyi de istemektedir. Ödemenin tam yapılması durumunda Acentemiz, ödeme otel araç evraklarını vb. konsolosluğa sunacaktır. 

5- ELA PAME TURİZM yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak ELA PAME TURİZM' in hiç bir sorumluluğu yoktur.

6- Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.

7- Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.

8- Yunanistan'ı ziyaret edecek misafirlerimizin 2 doz aşılarını vurulmuş  ve son dozlarının üzerinden 14 gün geçmiş olması gerekmektedir. Ayrıca E-Devlet/E-Nabız yada Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı makamlardan alınmış AB UYUMLU Aşı Pasaportlarını yanlarında bulundurma koşulu aranmaktadır. 

9- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

10- Tur programı ELA PAME TURİZM Seyahat Acentası  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

11- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ELA PAME TURİZM sorumlu tutulamaz.

12- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ELA PAME TURİZM sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

13-  Seyahatiniz süresince konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

14-  Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz bazı ülkelerde 4* Otel statüsü, ülkemiz 3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır.

15- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

16- Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior,suit,kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. ELA PAME TURİZM bundan doğabilecek ödeme, ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

17-  Tüm yolcular bindikleri noktaya bırakılacaktır. Geri dönüşte, misafirlerimizin farklı duraklarda indirme talebi yapmamaları rica olunur.

18- Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.

19-  Yoğun sezonda, sınır kapılarında ve  feribot yoğunluğundan dolayı İzmir’e varış saatimiz tahmin edilen saatten geç olabilir. İzmir dışından gelen misafirlerimiz dönüş planlarını bu olasılığı göre planlamalıdırlar.

20- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.

21- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.

22- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

23- Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunululuğu bulunmaktadır.0-4 Yaş arası yolcularımız için “araç bebek koltuğu” getirilmesi zorunludur. Kurallara uyulmaması halinde ELA PAME TURİZM uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

24- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

25- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

26- İptal-İade ve değişiklik şartları; ELA PAME TURİZM  Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak,Özel Seyahat, Sağlık, ve Güvence Sigortası yaptıran misafirlerimiz, MUCBİR sebep göstermesiyle turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları olumsuzluklar güvence altına alınır. Ani gelişen rahatsızlıklar, birince derece vefat veya ani hastalıklar bu güvence paketine dahildir. Gerekçesiz iptaller, kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez. İptal ve iadeler, acentemiz nezdinde yapılmayıp, sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.

27- Otellerde, aynı kategoride olması koşulu ile ELA PAME TURİZM değişiklik yapma hakkına sahiptir 

28- Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.

29- Tura katılan misafirlerimiz, Sağlık Bakanlığı ve/veya DSÖ (Dünya Sağlık Örgütü) uyarınca belirlenen hijyen kurallarına uymayı, seyahat öncesinde talep edilmesi halinde sağlık raporunu sunmayı, ülkeler arası geçişlerde talep edilmesi halinde teste tabi olmayı ve bundan dolayı doğacak maddi yükümlülükleri kabul etmiş sayılır. 

Otobüsle Selanik Turu nasıl yapılır ?

İzmir'den Selanik Turu var mı ?

Yunanistan Vizesi Nasıl alabilirim ?

Bu sorularınızın tüm yanıtları bu turda yanıtlanıyor.


İptal Şartları
PAME BİLİŞİM REKLAM TURİZM GIDA SAN VE TİC LTD. ŞTİ.
Akdeniz Caddesi 10/104 35210 Pasaport/İzmir
(0232) 463 63 59


Bu çıktı 01.12.2021 07:43 tarihinde verilmiştir. PAME BİLİŞİM REKLAM TURİZM GIDA SAN VE TİC LTD. ŞTİ. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.