Göller Bölgesi - Sagalassos Turu Tur Programı

29 Ekim Turu

GÖLLER BÖLGESİ & SAGALASSOS

ISPARTA'DA MERKEZİ KONAKLAMA AYRICALIĞI

5* BARIDA HOTEL

Tur Tarihi 

30-31 Ekim 1Gece 2 Gün ( 1 Gece Konaklama ) 

Kalkış Yerleri: 05:50 Mavişehir Ege Park ( Havaş Durağı ) , 06:00 Bostanlı İskele Önü , 06:05 Yunuslar , 06:10 Karşıyaka Anıt , 06:30 Lozan ( Fuar Giriş Kapısı ) , 06:45 Üçyol ( Otobüs Terminalleri Önü) , 07:00 Üçkuyular ( Opet )
PROGRAM
1 Gün:

Siz değerli misafirlerimizi saat : 05:50 Mavişehir Ege Park ( Havaş Durağı ) , 06:00 Bostanlı İskele Önü , 06:05 Yunuslar , 06:10 Karşıyaka Anıt , 06:30 Lozan ( Fuar Giriş Kapısı ) , 06:45 Üçyol ( Otobüs Terminalleri Önü) , 07:00 Üçkuyular ( Pamukkale Yazıhanesi Önü)’dan alarak turumuza başlıyoruz. Yol üzerinde vereceğimiz ( ekstra ) kahvaltı molasının ardından , sarkıt , dikit ve damlataşının benzersiz güzelliklerini bulunduran , renkli sarkıt ve dikitlerinin yanı sıra beyaz traverten oluşumu ile dikkat çeken Yer altının Pamukkale’si ‘ne KAKLIK MAĞARASI’ nı geziyoruz. Eşsiz görsel güzelliğinin yanında içinde bulunan termal oluşumların da cilt hastalıklarına iyi geldiği bilinen KAKLIK MAĞARASI ziyaretimizin ardından panoramik olarak ACIGÖL’ü görerek Güllerin başkenti Isparta’ya ulaşıyoruz. Isparta’nın Gülle anılmasını sağlayan , gülü ilk kez Isparta’ya getiren GÜLCÜ İSMAİL EFENDİ heykelini , Türk Siyasi Tarihinin en renkli simalarından olan SÜLEYMAN DEMİREL HEYKELİ , ni ve GÜL HEYKEL’i ni görüyoruz. , Isparta Merkez’de serbest zaman  veriyor ve Isparta’nın meşhur gül suyu , gül lokumu , gül sabunu alışverişlerimizi yapıyoruz. Serbest zamanımızın ardından ilk durağımız KOVADA GÖLÜ. Benzersiz flora zenginliği ve yaban hayatı çeşitliliğinden dolayı Milli Park unvanı da olan Kovada Gölü’ nde geçirdiğimiz keyifli ve huzurlu anların ardından , Göller Bölgesi’nin merkezi de denilen , dört mevsim harika manzaralara ev sahipliği yapan , bölgenin en büyük doğal zenginliklerine sahip olan EĞİRDİR’ e gidiyoruz. Gölün çevresinde doğa yürüyüşü yapıp , harika manzara eşliğinde çay ve kahvelerimizi yudumluyor , ardından akşam yemeği ve konaklama için Isparta’da ki otelimize geri dönüyoruz2 Gün:

Kahvaltımızın ardından , yeşilin en keskin tonları eşliğinde , Aşkların , ihtirasların ve imparatorların en gözde şehri olan SAGALASSOS ANTİK KENTİ tüm ihtişamıyla bizleri karşılıyor. Terk edildiği günden günümüze kadar bozulmadan gelebilen bu antik şehir geçen tüm yılların izlerini hala taşıyor. Rehberimiz eşliğinde gezimize devam ederken , Roma dönemi mimari eserlerin başında gelen yüzlerce yıllık antik suyun aktığı Antoninler Çeşmesi’ni  görüyoruz. Bin yıllardır aşk akan tarihi çeşmeye ve büyüleyici antik kente veda ederek yönümüzü Türkiye’nin turizme ilk açılan mağarası olan İNSUYU MAĞARASI’na çeviriyoruz. Binlerce yıl önce oluştuğu tahmin edilen mağaranın içinde irili ufaklı 9 göl mevcuttur ve mağara içinde serin ve temiz bir hava akımı vardır. İNSUYU MAĞARASI gezimizin ardından BURDUR ‘a ulaşıyor ve BURDUR ARKEOLOJİ MÜZESİNİ geziyoruz. Günümüzde müzenin en çok ilgi çeken eserlerinden bazıları olan ; Dans eden kızlar frizi,  Hadrian ve Marcus Aurelius’a ait baş ve ayak figürüSagalassos sınır taşı, bronz imparator Valerianus heykellerini görüyoruz. Burdur’u panoramik olarak gördükten sonra öğle yemeği için mola verip HACILAR KÖYÜ’ ne geliyoruz. Köyün tarihi hakkında edindiğimiz bilgilerin ardından BURDUR GÖLÜ ve YARIŞLI GÖLÜ’ nü görüyor ve rotamızı , bembeyaz ve uzayıp giden kumsalı ve turkuaz sularıyla Türkiye’nin Maldivleri diye de anılan SALDA GÖLÜ’ne ulaşıyoruz. Bu tabiat harikası , gürültüden uzak , huzur verici ortamın ortasında fotoğraflarımızı çekip , dönüş yoluculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molaların ardından İzmir’e ulaşıyoruz. Bir sonraki ELA PAME TURİZM organizasyonunda görüşmek üzere diyerek, sizlerle aynı hikâyede yer almanın mutluluğu ile vedalaşıyoruzÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
 • Turizm Belgeli Araçlar ile Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Müze , Ören Yeri , Milli Park Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri
 • Otelde belirtilen ekstra harcamalar


Kalkış Yerleri
  Notlar

  İptal Şartları
  PAME BİLİŞİM REKLAM TURİZM GIDA SAN VE TİC LTD. ŞTİ.
  Akdeniz Caddesi 10/104 35210 Pasaport/İzmir
  (0232) 463 63 59


  Bu çıktı 01.12.2021 05:28 tarihinde verilmiştir. PAME BİLİŞİM REKLAM TURİZM GIDA SAN VE TİC LTD. ŞTİ. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.