10 Kasım'a Özel Atatürk' ü Anma Selanik Ve Kavala Turu (Porto Lagos Dâhil)

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

10 KASIM'A ÖZEL ATATÜRK EVİ'NDE ANMA TÖRENİ

SELANİK VE KAVALA TURU  

Ekstra Şehir Turu Yok! Tüm Şehir Turları Fiyata Dahil!

3 GÜN 3 GECE 2 GECE SELANİK 4* OTEL KONAKLAMASI

 7-10 KASIM 2024 (3 Gün 3 Gece) 
 ATA'MIZI ANMAYA, DOĞDUĞU EVE GİDİYORUZ! 
 YEŞİL PASAPORTA VİZESİZ 

Otelde 1 Akşam Yemeği Dâhil!
Yemekli Yunan Tavernasına Katılma İmkânı

 

 

 Bu turu satın almadan önce "Ek Bilgiler" kısmını incelemenizi önemle tavsiye ederiz. 

Tüm turlarımızda kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir. Kademeli kontenjan doldukça fiyatlar artış gösterebilir

Tur Programı

1. Gün: İZMİR - ÇANAKKALE - İPSALA SINIR KAPISI

16:00 Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü, 16:30 Üçyol Tatlıses Kebap Önü, 17:00 Ege Üni Acil, 17:30 Girne Caddesi, 17:45 Bostanlı İskele, 18:00 Mavişehir Hilltown saatlerinde sizleri belirlenen noktalardan alarak yolculuğumuza başlıyoruz. (Turumuza İzmir-Çanakkale yolu üzerinden katılabilirsiniz. Saatler ve buluşma yerleri ile ilgili ofisimiz ile görüşebilirsiniz.) (Tur çıkışından 2 gün önce buluşma saatleri telefonunuza SMS ile bildirilecektir.) Gerekli molalar ile birlikte ÇANAKKALE – GELİBOLU – KEŞAN üzerinden İPSALA sınır kapısına gelerek pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

Bu tura Aliağa, Bergama, Edremit, Akçay, Altınoluk, Ayvacık, Çanakkale, Keşan’dan katılım sağlayabilirsiniz. Sizleri bu noktalardan alıp bu noktalara geri bırakabiliriz.

  

2. Gün: DEDEAĞAÇ - PORTO LAGOS - SELANİK

Sabah saatlerinde ilk durağımız Dedeağaç oluyor. Yunanistan’ın Evros (Meriç) Vilayetinin bu en büyük ve modern sahil şehrinde kahvaltı ve kahve molası veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Kuzey Yunanistan’ın yeni trend olan ziyaret noktalarından Porto Lagos’a ulaşıyoruz. Bugün lagün niteliğinde olan, zengin flora ve faunası ile koruma altında bulunan, Yunanistan’ın dördüncü büyük gölü olan Vistonida Gölü ile Ege Denizi arasındaki dar kıstaktaki iki adacık üzerine kurulu ve görselliği ile ünlü, tarihi Aziz Nikola Manastırını ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi takiben Selanik'e varıyoruz. Selanik şehir turumuz da "Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, E.Venezelo - P.Konstantin heykelleri, Aristoteles, Elefterios meydanları" görülecek yerler arasındadır. Ziyaretimizi takiben kente hâkim bir tepe üzerine kurulmuş olan Bizans Kalesini göreceğimiz ve panoramik olarak kenti seyredeceğimiz Ano Poli (Yukarı Şehir) bölgesine gidiyoruz. Osmanlı döneminde “Bayır” adını taşıyan mahallede Eski Türk Evleri arasında keyifli yürüyüşler yaparak, fotoğraf kareleri ile kentin tarihine tanıklık edeceğiz. Selanik Sancakbeyi İshak Paşa tarafından 1484 yılında yaptırılan Alaca İmaret Camii ve Selanik’in koruyucu azizi olan Aziz Dimitri adına inşa edilen Aziz Dimitri Kilisesini ziyaret ediyor ve  kent merkezindeki Roma Agorasını gözlemleyerek, turumuzu tamamlıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: 4* Capsis Hotel, Selanik.

 

3. Gün: DRAMA - ALYSTRATİ MAĞARASI - SEREZ - SELANİK

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Osmanlı Döneminde Selanik Vilayetinin 3. Sancağı olan ve hakkında türküler söylenen Drama'ya varıyoruz. Osmanlı dönemi yapılarından olan tarihi Drama Tren İstasyonunu görüyor, panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde Hıristiyanlığın önemli azizelerinden olan ve şehrin koruyucusu kabul edilen Azize Barbara’nın adını taşıyan Su Kaynaklarına geliyoruz. Osmanlı dönemi yapılarından olan, mübadele sonrasında kiliseye çevrilen ve halen de kilise olarak faaliyet gösteren Beyazıt Camii ziyaret ederek devam edeceğimiz turumuzda sıradaki durağımız, modern mağazalar ve kafelerle süslü kent merkezinde gezinti, alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından Drama’dan ayrılıyor ve Serez yönünde ilerliyoruz. Serez yolu üzerinde bulunan ve oluşumu 2 milyon yıl olarak hesaplanan, 25.000 m2’lik alanı, 3 km uzunluğu ile Dünyanın en büyük nehir mağarası olan ve sarkıt ve dikitleriyle ünlü Alystrati Mağarasını ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi bitiminde Serez’e ulaşıyor, Osmanlı dönemi eserleri olan Vilayet binasını ve Zincirli Camii görerek otobüs ile yapacağımız kısa şehir turumuzun ardından şehir merkezinde gezinti ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimizle kumaş çeşitliliği zenginliğiyle çevre illerde de ünlenmiş olan ve bugün Arkeoloji Müzesi olarak faaliyet gösteren Çandarlı İbrahim Paşa Bedestenini serbest olarak ziyaret ediyoruz. Yunan Merkez Bankasının neo-klasik binasından başlayarak çeşitli fotoğraf kareleri yakalayabileceğimiz kent meydanındaki molamızın ardından Serez’den ayrılarak, Selanik’e dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile TAVERNAYA katılmak üzere hazırlanmak için serbest zaman veriyoruz. Yemekli-Limitli İçkili Taverna Eğlencesine katılıyoruz. (Ekstra) Geceleme otelimizde.

Konaklama: 4* Capsis Hotel, Selanik.

4. Gün: 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA TÖRENLERİ - KAVALA - İZMİR

Sabah saatlerinde kahvaltımızı aldıktan sonra 10 Kasım 1938'de hayata gözlerini kapatan Büyük Şef, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak için her sene Selanik'teki evinde düzenlenen törene katılmak üzere Atatürk Evi'ne doğru hareket ediyoruz. Tören sonrası rehberimizin eşliğinde Atamızın doğduğu ve çocukluk yıllarını geçirdiği, bugün Türk Konsolosluğu olan Atatürk’ün Evini geziyoruz. Duygusal anlar yaşayacağımız ziyaretimiz sonrası Kavala'ya hareket ediyoruz. Rehberimiz eşliğinde "Su Kemerleri, Liman, Kale, 19.yy Neo Klasik yapılar, Acropolis, Deniz Feneri, Ag.Nicholas, Kavalalı Mehmet Ali Paşa imarethanesi ve heykelinin" görülmesinin ardından öğle yemeği, gezinti ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından Kipi sınır kapısına doğru Türkiye’ye giriş yapmak üzere devam ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından freeshop alışverişlerimizi tamamlayıp İpsala sınır kapısından ülkemize giriş yapıyoruz. Muhteşem bir turun ardından gece saatlerinde İzmir'e varıyor ve bir sonraki turumuzda görüşmek dileğimizle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Turizm Belgeli Araçlar ile Ulaşım 
 • Belirtilen Tüm Çevre Gezileri  ve Turlar
 • 2 Gece 4*CAPSIS Otel Konaklaması
 • Otelde 2 Sabah Kahvaltısı
 • Otelde 1 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otelde Yapılan Ekstra Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı (150 TL)
 • Schengen Vizesi
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Yemekli İçkili Yunan Tavernası
 • Seyahat Sigortası 65 Yaş Üstü 15 £
 • Özel Seyahat Sağlık Sigortası 15 £

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 07 Kasım

  Fiyatlar

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
  07.11.2024Müsait259,00 €319,00 €259,00 €0 - 2 Yaş 99,00 €
  3 - 12 Yaş 239,00 €
  Taksitler »

  Yorumlar


  10 Kasım'a Özel Atatürk' ü Anma Selanik Ve Kavala Turu (Porto Lagos Dâhil) Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri