Midilli Turu - Her Cuma

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

HER CUMA HAREKETLİ

MİDİLLİ ADASI TURU

2 GECE 3 GÜN

Tur Programı

1. Gün: CUMA / (MERKEZ & GERA & AGIASOS )

Sabah saat 08:00’da Ayvalık Gümrük’ te buluşup, gümrük işlemlerimizin ardından Ege Denizi’nin maviliklerinde 1,5 saat sürecek deniz yolcuğumuza saat 09:00 itibariyle başlıyoruz. Yaklaşık olarak saat 10:30’da Midilli Gümrük’te oluyoruz. Valizleri otobüsün bagajına yerleştiriyoruz. Şehir merkezi ve eski Osmanlı Çarşısında rehber eşliğinde tanıtıcı yürüyüşümüzü yapıyoruz. (Alışveriş ve Safo Meydanı, İlk Osmanlı Bankası, MetropolKilise, Yeni Camii ve Türk Hamam ziyareti gibi şehir merkezindeki tarihi eserler).Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Sonra Adanın en geleneksel köylerinden Agiasos dağ köyüne hareket ediyoruz. Köye özgün tahta oyma mobilya, seramik ve dantel işleri sergileyen şirin çarşısını gezerek ünlü adak yeri Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Meydanda kahve molası veriyoruz. Bir ağacın kovuğunda yaşayan ünlü ressam Theofilos’un müzesini gezdikten sonra Midilli merkezde konaklamamızı yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği için merkeze geliyor ve serbest zaman veriyoruz. Konaklama Otelimiz 3 * LASİA HOTEL vb.

2. Gün: CUMARTESİ / ( SIGRI & ERESSOS & PETRA )

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 09.00’da otelimizden ayrılıyor ve Midillinin en güzel denizinin bulunduğu bunun yanısıra Fosil ormanlarının olduğu SIGRI’ye gidiyoruz. Sigri’ye yaklaşırken eşsiz bir manzara bizleri karşılıyor. Sigri ortasında bir ada bulunan ve iki ayrı sahile “bakacak” şekilde kurulan bir köydür.Fosil orman kuzey Ege alanındaki yanardağ faaliyetinden dolayı 20 milyon yıl önce oluşmuştur. Fosilleşmiş gövdelerin bir kısmı, özellikle Nisiopi adacığı yakınında, Sigri’nin karşısında, deniz altında bulunmaktadır ve yaz aylarında ziyaret edilebilmektedir. Girişi ücretli ( kişi başı 5€ - extra )olan Sigri’deki Lesvos Fosil Parkı Doğal Tarih Müzesini arzu eden misafirlerimiz gezebilmektedir. Müzenin girişinde, merdivenlerin etrafında, aromalı bitkilere ve fosil ağaç gövdelerine ağırlık verilmek üzere, Yunan florasının örneklerini görebilirsiniz. “Fosil Orman” ı ise gezegende 3,5 milyar yıl önce ortaya çıkan ilk tek  hücreli organizmalardan gelişmiş bitkilerin ortaya çıkmasına ve fosil ormanın oluşmasına kadar, bitkilerin yeryüzündeki gelişimini itina ile göstermektedir. Ayrıca Sigri de Osmanlı Kalesi ve eski camiden dönüştürülen köy kilisesi de ilgi çekmektedir. Bunun yanısıra şimdilerde neredeyse terkedilmiş olan ve Kadın manastırı olma özelliğine sahip Perivoli Manastırıda bulunmaktadır.  Bu ibadethanenin 16. yüzyılda yapıldığı dair tahmin edilen kayda değer ikonalar bulunmaktadır. Sigri gezimizin ardından otantik büyük bir köy olan ve bütün çağların en büyük lirik şairi Sappho’nun memleketi Eresos’a doğru yol alıyoruz. Meydanda, bir anıt gibi dikilmiş Sappho Heykeli dikkatinizi çekecektir. Günümüze gelen hikayesi ise, MÖ. 600 lü yıllarda Eressos’ta doğan Sappho, Antik Yunan’da şairdir. Gençlik yılarını Sicilya’da sürgünde geçirmiş. Döndüğünde kadınlara bir okul açtığı ve bu okulda Lezbiyen bir hayat sürdüğü rivayet edilir. Sappho’nun Lesbos’lu olmasından, Lesbos, Lezbiyen adının buradan geldiği söylenir. Ayrıca Sappho’nun doğum yeri olduğundan dolayı bütün dünyadan  çok fazla kadın nüfus toplamaktadır. Aynı zamanda Eressos daha çok, ana beldeden 3 km uzaklıkta olan ve Midilli’nin en güzel denizine sahip olan Skala’daki sahiliyle bilinmektedir. Birkaç kilometrelik bir kumsal ve yemekle içkiden tutun da eğlenceye kadar çok fazla eğlence alternatifi olan bir kumsaldır. Burada Öğle yemeği molamızı veriyoruz. Molamızın ardından akşam gerçekleşecek Yunan Sirtaki Gecesi için hazırlanmak için  otelimize gidiyoruz. Saat 21.00’da yine geleneksel Midilli Adası yemekleri ve Yunan dansları eşliğinde Yunan Sirtaki Gecesini yapıyoruz. Konaklama Otelimiz 3 * lASİA HOTEL vb.

3. Gün: PAZAR - PETRA & MOLIVOS & MANDAMADOS &THERMI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 09:00’da otelimizden ayrılıyoruz. . Mandamados’a doğru yola çıkıyoruz. Burada sadece Ortodoks alemi için değil, tüm insanlar için mucizeler yaratmış çok özel bir yer olan Başmelek Taksiarhis Manastırı ve Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Dua, dilek ve adaklarımızı sunarak ve daha iyi yarınlar dileyerek ayrılmadan önce Manastır avlusundaki kafeteryada ballı yoğurt ve lokma molası veriyoruz. Molamızın ardından ünlü yazar Stratis Mirivilis’in köyü Skamnia’dan geçerek günümüzün ikinci durak yeri olan Molivos’a geliyoruz. Mimarisi, tarihi ve romantizmi ile Dünya’ya ün salmış, Unesco ödüllü, Osmanlı Camii, Çeşme ve Cumbalı evlerin süslediği Molivos ’un arnavut kaldırımlı, özgün sokaklarında rehber eşliğinde geziyoruz. Molivos gezimizin ardından yemek molası için Petra’ya dönüş yapıyoruz. Petra ve Petra’nın tam tepesinde 114 basamakla çıkılan muhteşem manastır bizi karşılıyor. Hala bu Manastır içinde ayinler yapılmakta ve çanlar çalmaktadır. Buradaki moladan sonra da Osmanlı Dönemi sonrasının en lüks oteli olan Sarlıca Palas’ ta fotoğraf çekme molası veriyoruz. Thermi üzerinden Midilli merkeze geliyoruz. Merkezde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Saat 17:00 Midilli Gümrükte ki, freeshop alışverişimizin ardından, saat 18:00 feribotu ile Ayvalık’a doğru hareket ediyoruz. 1,5 saatlik deniz yolculuğumuzun ardından Ayvalık Gümrük’ e ulaşıp bu güzel gezimizin sonuna ulaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş & Dönüş Feribot Bileti
 • 2 Gece Oda & Kahvaltı Konaklama
 • 1 Akşam Yemeği + Yunan Sİrtaki Gecesi
 • Şehir Vergileri
 • Programda Yer Alan Turlar
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize Ücreti 140 €
 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerdeki İçecekler
 • 1 Akşam Yemeği
 • Müze & Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Liman Vergileri ( 35 TL )
 • İzmir-Ayvalık-İzmir Transfer ( 950 TL ) en az 20 kişi için transfer yapılmaktadır.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Midilli Turu - Her Cuma Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri