Bayram Özel Sakız Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

ELA PAME TURİZM FARKIYLA

RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL

SAKIZ ADASI TURU

GRECIAN CASTLE HOTEL

 

25 € DEĞERİNDE GÜNEY ADA TURU FİYATA DAHİL
25 € DEĞERİNDE KUZEY ADA TURU FİYATA DAHİL

Tur Programı

1. Gün:

Siz değerli misafirlerimizle saat 08:00 da Çeşme Ulusoy Liman’da buluşuyoruz. Gerekli check-in ve gümrük işlemlerinin ardından saat 09:20 seferi ile yaklaşık 30 dakika sürecek feribot yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuzun ardından Sakız Adası’na ulaşıyoruz . Gerekli gümrük işlemlerinden ardından bizi bekleyen otobüsümüze yerleşiyor ve otelimize transfer oluyoruz. 

2. Gün: GÜNEY ADA TURU

Otelde aldığımız kahvaltının ardından , İlk olarak yüzyıllardır seramikleriyle ünlü olan ARMOLİA KÖYÜ’ ne gidiyoruz. Armolia Köyü damla sakızı köylerinin başlangıcı sayılır. 1440 yılında Cenevizlilerden günümüze kadar ulaşmış olan Apolichno Kalesi yüksek tepelerden tüm ihtişamıyla biz gezginleri selamlıyor. Armolia Köyü’nde Ada’ya adını veren Damla Sakızı ağaçlarını yakından tanıma imkanı buluyoruz. Seramik atölyelerini , yerel el sanatları ürünlerini ziyaret edip alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Ardından daha güneyde bulunan MESTA KÖYÜ’ne hareket ediyoruz. 13.14. yüzyıllarda korsan saldırılarından korunmak için kurulmuş kale –köyler arasında ana yapısını günümüze kadar korumuş olan ve bize açık hava müzesini andıran Mesta Köyü’nde kendinizi ortaçağda hissedeceksiniz. Mesta Köyü’nün ara sokaklarında ilerleyerek köy merkezindeki yıkılan savunma kalesinin taşlarıyla yeniden inşa edilen TAKSİARHİS KİLİSESİ’ ni ziyaret ediyoruz. Kilise Sakız Adası’nın en büyük ve Yunanistan’ın en önemli kiliselerinden biridir. Kilise hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra bir sonraki durağımız evlerin dış yüzeyindeki geometrik şekilleriyle ünlenmiş dünyada benzeri olmayan bir diğer ortaçağ kale-köyü PYRGİ oluyor. Köye adını veren kule ( Pirgos ) ve Agion Apostolon Kilisesi köyde göreceğimiz başlıca duraklardan.  Uzun yıllardan beri damla sakızının toplanma merkezi olan köyde son hasatın en taze ürünlerini bulabilirsiniz. Bu keyifli ve otantik ada turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama Otelimizde. Taverna eğlencesine katılacak konuklarımız için akşam saatlerinde tavernaya katılıyoruz. (ekstra )

3. Gün: KUZEY ADA TURU

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Sakız Adasının Kuzey Yakasını keşfe başlıyoruz. İlk durağımız sembolleşmiş " Yel Değirmenleri " oluyor. Yel Değirmenlerinde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından , Sakız Adası'ndaki arkeolojik eserlerin bulunduğu ve " öğretmen taşı" anlamına gelen Daskolapetra'ya gidiyoruz. Homeros'un Öğretmen Taşını görüyoruz ardından deniz kenarında köyün yeni yerleşimi olan ve "Mormoro" da denilen , tertemiz asfalt yolları , büyük bahçeli konakları ile KARDAMYLA Köyü'nü ziyaret ediyoruz. Deniz kenarında meydanda bulunan Aportis'in Kardamyla Denizci Heykeli eşliğinde kahve molası veriyoruz. Bir sonraki durağımız balıkçı köyü olan LAGADA  oluyor. Balık severlerin sıkça ziyaret ettiği Lagada Köyü'nde denize sıfır restaurantlarda öğle yemeği molası veiryoruz. Öğle yemeği molasının ardından , dönüş yolculuğumuza hazırlanmak için limana dönüyoruz. Gerekli gümrük işlemlerinin ardından 30 dakika sürecek feribot yolculuğumuz ile birlikte Çeşme'ye dönüyoruz. Bir sonraki ELA PAME TURİZM organizasyonunda görüşmek üzere diyerek , sizlerle aynı hikayede yer almanın mutluluğu ile vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 2 Gece Grecian Castle Hotel'de Oda Kahvaltı Konaklama
 • Programda Belirtilen Çevre Gezileri
 • Güney Ada Turu
 • Kuzey Ada Turu
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Çeşme-Sakız-Çeşme Feribot Biletleri
 • Yeşil Pasaport Sahipleri İçin Vize Gerekmemektedir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze , Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Yunan Taverna Eğlencesi ( 40 € )
 • Schengen Vize Bedeli ( Turu Satın Alan Misafirlerimiz İçin 130 € )
 • Yurtdışı Çıkış Harcı ( 150 TL )

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 21 Nisan

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  21.04.2023236,00
  189,00
  273,00
  219,00
  236,00
  189,00
  0 - 6 Yaş 49,00
  7 - 12 Yaş 89,00
  Taksitler »

  Yorumlar


  Bayram Özel Sakız Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri