Bayram Özel Midilli Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

ELA PAME TURİZM FARKIYLA

RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL

MİDİLLİ TURU

21-23 NİSAN 2023 | 2 GECE - 3 GÜN

HELIOTROPE HOTEL

 

Tur Programı

1. Gün:

Siz değerli misafirlerimizi  ( esktra ) , 05:00 Üçkuyular ( Shell Benzinlik Önü )  , 05:10 Üçyol ( Terra Pizza Önü )  , 05:20 Lozan ( Fuar Giriş Kapısı ), 05:40 Karşıyaka Anıt , 05:45 Bostanlı İskele , 06:00 Mavişehir Ege Park duraklarından alarak yolculuğumuza başlıyoruz.Saat 08:00 İtibariyle buluşup, gümrük işlemlerinin ardından 09:00 ‘da Midilli ’ ye hareket ediyoruz. Ayvalık takım adaları, koyları ve deniz fenerlerinin eşliğinde Midilli Adası’na doğru ilerliyoruz. Yaklaşık 1 saat 15 dakika süren bu keyifli deniz yolculuğundan sonra Midilli Limanına varıyoruz.Gümrük işlemlerinin ardından, Şehir merkezi ve eski Osmanlı Çarşısında rehber eşliğinde tanıtıcı yürüyüş. (Alışveriş ve Safo Meydanı, İlk Osmanlı Bankası, Metropol Kilise, Yeni Camii ve Türk Hamam ziyareti gibi şehir merkezindeki tarihi eserler).Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Sonra Adanın en geleneksel köylerinden Agiasos dağ köyüne hareket ediyoruz. Köye özgün tahta oyma mobilya, seramik ve dantel işleri sergileyen şirin çarşısını gezerek ünlü adak yeri Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Meydanda kahve molası veriyoruz. Bir ağacın kovuğunda yaşayan ünlü ressam Theofilos’ un müzesini gezdikten Kalloni Körfezinden geçerek Petra’ nın tam tepesinde bualunan, 114 basamakla çıkılan muhteşem manastır ve Petra bizi karşılıyor. Burada konaklamamızı yapacağımız Otelimize gidiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeğini misafirlerimiz arzularına göre otelde ya da Yunan mutfağını hoş bir ortamda sunan restoranlarda alabilirler. Yemeğin ardından Midilli gecesinin tadını çıkarıp, müziğe ve eğlenceye doyabilirler.

2. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 09.00’da otelimizden ayrılıyor ve Midillinin en güzel denizinin bulunduğu bunun yanı sıra Fosil ormanlarının olduğu SIGRI’ ye gidiyoruz. Sıgri’ ye yaklaşırken eşsiz bir manzara bizleri karşılıyor. Sigri ortasında bir ada bulunan ve iki ayrı sahile “bakacak” şekilde kurulan bir köydür. Dünya çapında tek olan fosil ormanı buradadır ve sadece bunu görmek için bile Midilli’ yi ziyaret etmeye değer.Fosil orman Kuzey Ege alanındaki yanardağ faaliyetinden dolayı 20 milyon yıl önce oluşmuştur. Fosilleşmiş gövdelerin bir kısmı, özellikle Nisiopi adacığı yakınında, Sigri’ nin karşısında, deniz altında bulunmaktadır ve yaz aylarında ziyaret edilebilmektedir.  Sigri’ deki Lesvos Fosil Parkı Doğal Tarih Müzesini arzu eden misafirlerimiz gezebilmektedir.Müzenin girişinde, merdivenlerin etrafında, aromalı bitkilere ve fosil ağaç gövdelerine ağırlık verilmek üzere, Yunan florasının örneklerini görebilirsiniz. “Fosil Orman” ı ise gezegende 3,5 milyar yıl önce ortaya çıkan ilk tek hücreli organizmalardan gelişmiş bitkilerin ortaya çıkmasına ve fosil ormanın oluşmasına kadar, bitkilerin yeryüzündeki gelişimini itina ile göstermektedir.Ayrıca Sigri de Osmanlı Kalesi ve eski camiden dönüştürülen köy kilisesi de ilgi çekmektedir. Bunun yanı sıra şimdilerde neredeyse terk edilmiş olan ve Kadın manastırı olma özelliğine sahip Perivoli Manastırıda bulunmaktadır. Bu ibadethanenin 16. yüzyılda yapıldığı dair tahmin edilen kaydadeğer ikonalar bulunmaktadır. Sigri gezimizin ardından otantik büyük bir köy olan ve bütün çağların en büyük lirik şairi Sappho’ nun memleketi Eresos’ a doğru yol alıyoruz. Meydanda, bir anıt gibi dikilmiş Sappho Heykeli dikkatinizi çekecektir. Günümüze gelen hikayesi ise, MÖ. 600 lü yıllarda Eressos’ ta doğan Sappho, Antik Yunan’da şairdir. Gençlik yılarını Sicilya’da sürgünde geçirmiş. Döndüğünde kadınlara bir okul açtığı ve bu okulda Lezbiyen bir hayat sürdüğü rivayet edilir. Sappho’ nun Lesbos’ lu olmasından, Lesbos, Lezbiyen adının buradan geldiği söylenir. Ayrıca Sappho’ nun doğum yeri olduğundan dolayı bütün dünyadan çok fazla kadın nüfus toplamaktadır.Aynı zamanda Eressos daha çok, ana beldeden 3 km uzaklıkta olan ve Midilli’nin en güzel denizine sahip olan Skala’daki sahiliyle bilinmektedir. Birkaç kilometrelik bir kumsal ve yemekle içkiden tutun da eğlenceye kadar çok fazla eğlence alternatifi olan bir kumsaldır. Burada Öğle yemeği molamızı veriyoruz. Molamızın ardından akşam gerçekleşecek Yunan Tavernasına  hazırlanmak için otelimize gidiyoruz. Saat 21.00’da yine geleneksel Midilli Adası yemekleri ve Yunan dansları eşliğinde, unutamayacağınız doğal, orijinal Yunan Taverna Gecesini yapıyoruz.(ekstra)

3. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile 114 basamaklı Manastırı görüyoruz. Hala bu Manastır içinde ayinler yapılmakta ve çanlar çalmaktadır. Günümüzün ikinci durak yeri olan Molivos’ a geliyoruz. Mimarisi, Tarihi ve Romantizmi ile Dünya’ya ün salmış, Unesco ödüllü, Osmanlı Camii, Çeşme ve Cumbalı evlerin süslediği Molivos ’un arnavut kaldırımlı, özgün sokaklarında rehber eşliğinde geziyoruz.Molivos gezimizin ardından  Molivos’un otantik eşyalarının satıldığı çarşısına gidiyoruz. Öğle yemeği molasını Petra’ da veriyoruz. Serbest zamanımızdan sonra Ünlü yazar Stratis Mirivilis’ in köyü Skamnia’ dan geçerek Mandamados’ a geliyoruz.Burada sadece Ortodoks alemi için değil, tüm insanlar için mucizeler yaratmış çok özel bir yer olan Başmelek Taksiarhis Manastırı ve Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Dua, dilek ve adaklarımızı sunarak ve daha iyi yarınlar dileyerek ayrılmadan önce Manastır avlusundaki kafeteryada Ballı Yoğurt ve Lokma molası veriyoruz. Buradaki moladan sonra da Osmanlı Dönemi sonrasının en lüks oteli olan Sarlıca Palas’ ta fotoğraf çekme molası veriyoruz. Thermi üzerinden Midilli merkeze geliyoruz. Merkezde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Saat 17:00 Midilli Gümrükte buluşup, freeshop alışverişimizin ardından, saat18:00’de Ayvalık’a doğru hareket ediyoruz. 1,5 saatlik deniz yolculuğumuzun ardından Ayvalık Gümrük’e ulaşıp bu güzel gezimizin sonuna ulaşıyoruz. Bir başka Ela Pame Turizm turunda görüşmek üzere diyerek sizlerle aynı hikayede yer almanın mutluluğu ile vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Ayvalık-Midilli-Ayvalık Feribot Sefer Ücretleri
 • Programda Belirtilen Çevre Gezileri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • 2 Gece Heliotrope Hotel'de Oda Kahvaltı Konaklama
 • Not : Yeşil Pasaport Sahibi Misafirlerimiz Vizeden Muaftır.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze , Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Ayvalık-Midilli-Ayvalık Transfer Ücreti ( 20 € )
 • Yunan Taverna Eğlencesi ( 40 € )
 • Schengen Vize Bedeli ( Turu Satın Alan Misafirlerimiz İçin 130 € )

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 21 Nisan

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  21.04.2023226,00
  195,00
  290,00
  250,00
  226,00
  195,00
  0 - 2 Yaş 100,00
  3 - 12 Yaş 175,00
  Taksitler »

  Yorumlar


  Bayram Özel Midilli Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri