Avusturya Vize Bilgileri

Avusturya Vize Bilgileri


Avusturya vizesi 2022 yılı başvuru işlemleri iki farklı şekilde ve hızlı olarak tamamlanır. Bunlardan birisi konsolosluk olarak dikkat çekerken, diğeri ise aracı firmalardır. Vize türüne göre hareket edileceğinde, özellikle gidiş amacının çok net bir biçimde ortaya koyulması lazım.

Avusturya

Avusturya, resmi dili Almanca olan bir ülkedir. Avrupa kıtası içinde yer alır. Schengen bölgesinde olmasından dolayı burayı ziyaret edecek olan Türk vatandaşlarının bu rejime göre hareket ederek kesinlikle başvuru yapması, sonrasında vize alması temel bir kural olarak dikkat çeker. Avusturya vizesi 2022 işlemleri ile gidilecek olan ülkenin başkenti Viyana’dır.

Avusturya Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Avusturya vizeli mi: Avusturya vizesi her zaman alınabilir. Bu ülkeye gitmek isteyen Türk vatandaşlarının belli belgeleri elde etmesinden sonra sürecin tamamlanması mümkündür.

Avusturya vizesi gerekli evraklar 2022 yılında, kısa süreli yani turistik olan geziler için şu şekilde karşımıza çıkar;

Her vize işleminde olduğu gibi standart bir umuma mahsus pasaport konsolosluğa ya da aracı olan kuruma sunulmak zorundadır.
Sonrasında siteden kolaylıkla indirebileceğiniz bir başvuru formunu doldurmanız esastır.
Bunun yanı sıra Avusturya ziyaretinin neden yapılacağını açıklayan dilekçe olmadan vizenin alınması söz konusu değildir.
Nüfus cüzdanı fotokopisi, Avusturya vizesi gerekli evraklar 2022 listesinde bulunuyor.
Biyometrik 2 fotoğraf kesinlikle sürecin bir parçası olarak dikkat çeker.
Turist karnesi de istenmektedir.
E devlet üzerinden kolaylıkla alabileceğiniz tam vukuatlı nüfus kayıt örneği istenen evraklardan birisidir.
Finansal durumu gösterecek her türlü belgeye ek olarak banka hesap döküm özeti de olmak zorundadır.
Seyahat sağlık sigortası poliçesi artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Aracı kurum bunu en kısa zaman dilimi içerisinde temin eder.
Hem uçuş hem de otel rezervasyonlarının sunulması ile süreç de tamamlanır.

Adı geçen bu belgelerin hiçbirisinde sorun, eksiklik olmamalıdır. Buna dikkat etmeniz durumunda vizenizi belirtilen süre içerisinde alabilirsiniz.

Avusturya Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Avusturya vizesi 2022 kategorileri içinde yer alan aile birleşimi izni, yine birtakım evrakların toplanmasından ve sunulmasından sonra alınmaktadır. Avusturya aile birleşimi gerekli evraklar şunlardır;

Söz konusu aile birleşimi Avusturya vatandaşı bir kişi ile yapılacağı zaman Türkiye’de hazırlanması gereken evraklarla başlamak lazım ve pasaportun aslı ilk sıradadır.
2 tane biyometrik özelliklere sahip olan fotoğrafın sunulması önem arz eder.
Bunun haricinde işlenmiş olan tüm pasaport sayfalarının fotokopisi de gerekiyor.
Almanca olması kaydı ile başvuru formunun eksik olmadan doldurulması mühimdir.
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği her zaman istenilen evrakların içinde bulunur.
Aynı zamanda en fazla 1 ay önce alınmış olan sabıka kaydı sunulmalıdır.
Formül A ve Formül B belgeleri edinilmeli, bunlar kurallara uygun bir biçimde doldurulmalıdır.

Avusturya aile birleşimi gerekli evraklar arasında bu ülkede hazırlanması gereken evrakların da bulunduğunu görmekteyiz. Bunlar; Avusturya vatandaşı olan kişinin pasaport sureti, vatandaşlık belgesi, oturduğu evin tapusu veya kira ise sözleşmesi, maaş bordrosu ve son olarak sigorta kartının fotokopisi şeklindedir.