Samos Fourni Ada Turu

Her Cuma Paar Samos & Fourni İki Ada Bir Arada

İki ada bir tur samos adası ve fourni adasını keşfe hazırmısınız ?

Hareket Tarihleri

Açıklama Süre Başlangıç Tarihi
Samos Fourni Ada2 Gece / 3 Gün12 Temmuz 2019 Cuma (Tarihi Geçti)

Detaylı Program

  • 1. Gün: Sığacık Karlovassi

    Sabah saat 07.00’de Sığacık Teos Marina’da Check-in işlemlerimiz için hazır oluyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından saat 08.00’de kalkacak olan feribotumuza biniyoruz. Yaklaşık 1 saat 55 dakikalık keyifli bir yolculuğun ardından Samos Adası Karlovasi Limanı'na yanaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından misafirlerimiz otellerine yerleşiyorlar (Odalara giriş saati 14.00’tür). Tur için buluşma saatleri ve yerleri: 12.15 liman mevki otelleri, 12.30 şehir merkezi otelleridir. İlk olarak misafirlerimiz rehberleri eşliğinde Samos Adası’nın başkenti olarak adlandırılan Vathi şehrine doğru otobüsleri ile hareket ediyorlar.Burada öncelikli olarak merkezde bulunan Pisagor Meydanı'nı ve Aslan heykelini yakından tanıma şansını buluyoruz. Ardından arzu eden misafirlerimiz serbest zaman içerisinde yemek (extra) ve alışveriş ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Vathi ziyaretimizin ardından rehberimizin belirlediği buluşma noktasından hareketle Karlovasi'ye dönüş için harekete geçiyoruz. Karlovasi'ye ulaşmadan önce sahil boyunca yapacağımız bu dönüş esnasında doğanın kucağında bülbül sesleri eşliğinde kahvelerimizi yudumlamak için Manolates Köyü eteklerinde bulunan Aidonia’da kısa bir mola veriyoruz. Molamızın ardından kısa süre sonra Karlovasi'ye varıyor ve otel odalarımıza giderek akşam dileyen misafirlerimiz ile katılacağımız Taverna gecesine kadar dinlenme imkanına sahip oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile alacağımız Taverna gecesi (ekstra) saat 21.00’de başlayarak gece geç saatlere kadar devam etmektedir.

  • 2. Gün: Fourni Adasına Geçiş

    Sabah otelde aldığımız kahvaltımızın ardından, Fourni’ye doğru yol almak üzere Karlovasi Liman’dan 08:00’da kalkan gemiye biniş yapılıyor. 1 saat 45 dakika süren keyifli bir yolculuktan sonra Ege’nin Cennet Adası Fourni’ye varılıyor. Dileyen misafirlerimiz 4 € fark ödeyerek aynı gemi ile Fourni yerine Ikeria’ya devam edebilirler. Sabah 08:00’da Karlovasi Liman’dan kalkan gemi, 11:00’da Ikeria’ya varıyor. Bir balıkçı adası olarak özgünlüğünü koruyan Fourni taze balığın ve istakozun deneyimlenebileceği küçük bir Ege Adası’dır. Taptaze deniz ürünleri ile “Lezzet’in Adası” olarak adlandırmak abartılı olmayacaktır. Fourni’nin bir diğer önemli özelliği denizinin ve doğasının bakirliğidir. Ege’nin en temiz denizi olarak nitelendirilmektedir. Fourni’de 7 saat civarı vakit geçirecek misafirlerimiz turkuaz denizin keyfine varıp, taptaze deniz ürünlerinin lezzeti ile tanışabilirler. Fourni’den Karlovasi’ye dönüş saat 17:00’dir.18:45 civarı Karlovasi’ye varan misafirlerimiz konakladığımız otele giderek, akşam katılacağımız Taverna gecesine kadar dinlenme imkanına sahip olabilirler.

  • 3. Gün: SAMOS TURU - PAZAR GÜNÜ PROGRAMI

    Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve rehberimizin belirteceği saatte başlayacak olan turumuz için otel önünde hazır oluyoruz. Daha sonra Pisagor’un doğum yeri olan Pythagoria’ya doğru yol alıyoruz. Yolumuzun üzerinde ilk olarak ünlü Pythagorias kupalarının yapıldığı bir atölyeye konuk oluyor ve diğer adı “Adalet Kupası” olan bu matematiksel kupanın yapımını izliyoruz. Dileyen misafirlerimize kendileri ya da hediye etmek için olağanüstü tasarıma sahip bu kupalardan almalarını tavsiye ediyoruz. Ardından şirin sokakları ve yemyeşil doğası ile ünlü Pirgos Köyü'nden geçiyoruz. Samos’un ünlü ballarının tadına varmak ve alışveriş yapmak için bal kooperatifinin satış mağazasına uğruyoruz. Seyahatimiz esnasında geçtiğimiz yolların üzerindeki üzüm bağlarını görüyor ve adanın neden ünlü bir Şarap adası olduğunun farkına varıyoruz. Ardından rotamız üzerinde bulunan ve adanın tarım merkezi sayılan Koumaradei Köyü'nden geçerek kısa bir seyahatin ardından Pythagoria’ya vardığımızda, birbirinden güzel evleri ve tertemiz sahili ile ünlü bu turizm cennetinde antikçağın mimarlık eserlerini ve Lykourgos Logothetis kalesini panoramik olarak görüyoruz. Bu güzel beldenin çarşısında, serbest zaman sürecinde dileyen misafirlerimiz alışveriş ve kahve keyfi imkanı bulacaklardır. Rehberimizin belirlediği hareket zamanından sonra otobüsümüzle yaptığımız kısa panoramik başkent gezimizin ardından, adanın en meşhur plajlarına sahip olan, tavernaları ve eşsiz mimarisi ile Mykonos’tan izler taşıyan Kokari’ye varıyoruz. Bu şirin beldede vereceğimiz serbest zaman süresince dileyen misafirlerimiz deniz kenarında yemeklerini (extra) alma şansı yanında, turkuaz renkli denizi deneyimleme şansını bulacaklardır. Burada geçirdiğimiz keyifli molanın ardından bizleri bekleyen otobüsümüze biniyor ve bir yanımızın yemyeşil ormanlarla, diğer yanımızın ise masmavi denizle çevrili olduğu yoldan seyahatimize devam ediyoruz. Yolumuzun üzerinde Avlakia ve Agios Konstantinos gibi küçüklü büyüklü şirin köylerin içinden geçtikten sonra Karlovasi’ye varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından saat 17.00’de Karlovasi’den hareket eden gemimize biniyor ve her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi,bu gezimizin de sonuna geliyor, yine ve yeniden görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Fiyat Bilgileri

Tarih İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Ek Yatak 0-6 Yaş Çocuk 7-12 Yaş Çocuk

Ödeme Seçenekleri

Kredi kartı / Havale / Eft

İptal ve İade Koşulları

Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.

Deneyimleriniz ve Görüşleriniz

Deneyimlerinizi ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilmek için aşağıdaki formumuzu doldurabilirsiniz.

Başlayan Fiyatlarla

Sorunuz

Bilgi Al

Yardım & Destek

Bizi Arayabilirsiniz

(0232) 463 63 59

Popüler Turlar

Samos Fourni Ada

Samos Fourni Ada Turu

YUNAN ADALARI 2 GECE / 3 GÜN

Paketi Görüntüle
Kurban Bayramı Büyük İtalya & Yunanistan & Balkan

Kurban Bayramı Büyük İtalya & Yunanistan & Balkan Turu

YURTDIŞI 8 GECE / 9 GÜN

Paketi Görüntüle
Kos - Kalymnos

Kos - Kalymnos Turu

YUNAN ADALARI 3 GECE / 4 GÜN

Paketi Görüntüle
Samos Adası

Samos Adası Turu

YUNAN ADALARI 1 GECE / 2 GÜN

Paketi Görüntüle
Kos Adası

Kos Adası Turu

YUNAN ADALARI 1 GECE / 2 GÜN

Paketi Görüntüle
Samos Mykonos

Samos Mykonos Turu

YUNAN ADALARI 2 GECE / 3 GÜN

Paketi Görüntüle
Patmos Leros Kos

Patmos Leros Kos Turu

YUNAN ADALARI 3 GECE / 4 GÜN

Paketi Görüntüle